reklama

Facebook byl odříznut od sběru dat uživatelů služby WhatsApp

Facebook byl odříznut od sběru dat uživatelů služby WhatsApp
2016-11-18T07:15:36+01:00
• 18. 11. 2016
1

Sociální síť Facebook byla donucena pozastavit své činnosti sběru dat WhatsApp uživatelů, a to v celé Evropě. Potvrdil to zahraniční server Financial Times.

Pro koncové uživatele to tak znamená, že Facebook již nemá přístup k jejich osobním a citlivým údajům, včetně telefonního čísla, data narození a další. Americký gigant se k celé situaci však vyjádřil slovy, které stále mohou vyvolávat emoce. Podle Facebooku se totiž jedná pouze o dočasné řešení, a to i přesto, že zákony jsou jiného názoru – nemít žádný přístup.

„Doufáme, že budeme moct pokračovat v našich podrobných rozhovorech s Úřadem Spojeného království. Chceme i nadále hovořit s komisaři a dalšími funkcionáři o ochraně osobních údajů.“

 Z toho tedy vyplývá, že se Facebook bude snažit příslušné orgány přesvědčit o tom, že nedělají nic nezákonného.

Facebook koupil službu WhatsApp v roce 2014 za astronomickou částku 19 mld. dolarů. V srpnu tohoto roku se však rozhodl získávat informace o uživatelích této služby, což se pochopitelně mnohým nelíbilo. Tento krok kritizovalo hned 28 orgánů, které mimo jiné podepsaly otevřený dopis, ve kterém nutily aktuálního CEO WhatsAppu, Jana Koumu, pozastavit činnost, dokud nebude vše řádně prošetřeno podle zákona.

WhatsApp

Německé orgány odřízly Facebook od sběru dat

Irský komisař pro ochranu dat deníku Financial Times potvrdil, že Facebook byl skutečně od dat uživatelů odříznut. Společnost byla donucena své činnosti ponechat už i v sousedním Německu, kde tuzemské orgány rozhodly, že sběr dat z aplikací představovalo „porušení vnitrostátních právních předpisů o ochraně údajů“. Tyto orgány mimo jiné požádaly o smazání všech dat, které již v této zemi Facebook získal. Ostatní země, včetně Velké Británie, Francie a Itálie, mají své vlastní vyšetřovací jednání.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Tak je to správný a tak to má zůstat. Až bude chtít někdo s tím hnusem jménem Facebook mít něco společného, může se dobrovolně zaregistrovat a nechat se špiclovat. Jinak nemají nárok. Jejich drzost už překračuje všechny meze. Nikdo s uživatelů o to aby WhatsApp koupili nestál a je to jen černá skvrna na jeho jménu a tradici. Kdyby bylo na mě, osobně bych zakázal Facebook v celé Evropě. Stejně dělá s lidí jen blbce, který se odnaučili komunikovat tváří v tvář. Chtěli ze sebe udělat tu největší a nejlepší síť a místo toho ze sebe udělali to největší lejno na síti.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim