reklama

Apple Pay pomalu a jistě dobývá velké Rusko

Apple Pay pomalu a jistě dobývá velké Rusko
2018-10-31T21:33:37+02:00
• 5. 10. 2016

Velké Rusko se dnešním dnem, tedy úterkem 4. října, připojuje do klubu platební služby Apple Pay. Společnost Apple se rozhodla rozšířit svou revoluční službu Apple Pay taktéž do Ruska. Platební službu je možné vyzkoušet hned v deseti zemích světa, informoval o tom zahraniční server Routers. O podpoře se majitelé iOS zařízení mohli dozvědět prostřednictvím oficiálních Apple stránek. Platit pomocí iPhonu budou moct pouze uživatelé, kteří vlastní kartu MasterCard od Sberbank.

Apple Pay v Rusku

Podle slov Sberbank je nastavení Apple Pay v mobilní aplikaci Sberbank Online velmi jednoduché a rychlé. Uživatelé pak mohou platební službu používat bezkontaktně a i tak nadále sbírat veškeré výhody plynoucí z používání kreditní či debetní karty. Zahraniční server Routers též uvedl, že se k Sberbank přidají další banky, a to v následujících několika měsících.

apple-pay

Platebním terminálem od Applu je v Rusku možné platit u maloobchodníků, jakými jsou Atak, MAGNIT, Meda Markt, Azbuka Vkusa, bp, M.Video, TsUM a autorizovaný Apple prodejce re:Store. Během několika dní přibudou společnosti jako Burger King či Eldorado. Platit pomocí zmíněné služby je samozřejmě možné pouze s iPhonem 6 a vyšší, a též Apple Watch.

Platební karty pro Apple Pay mohou být přidány v aplikaci Wallet, a to klepnutím na položku Přidat kreditní nebo debetní kartu. K přidání vaší karty je požadováno zařízení nejméně s iOS 8.1. Služba pochopitelně pracuje pouze s iPhonem 6, 6s a 7, a také s chytrými hodinkami Apple Watch. Apple Pay je též dostupné na iPadech s Touch ID – iPad Air 2, iPad mini 3, iPad mini 4 a iPad Pro (obě varianty).

Apple Pay je nyní dostupné v USA, Velké Británii, Číně, Austrálii, Kanadě, Švýcarsku, Singapuru, Francii, Hong Kongu a nyní Rusku.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim