Pop 4 6″ 7″ 10″ – další novinky z IFA 2016 od Alcatelu

Pop 4 6″ 7″ 10″ – další novinky z IFA 2016 od Alcatelu 2016-9-5

Stánek společnosti Alcatel na veletrhu IFA v Berlíně odkryl kromě stylového modelu Shine Lite také trojici zařízení do série Pop 4, kam byl nově zařazen jeden telefon Pop 4 6″, dva tablety s označením Pop 7″ a 10″. Novinky od čínského výrobce mají společný design, který je založený na odolnější konstrukci z kovu a díky nasazené technologii MaxxAudio od firmy Waves poskytnou daleko větší zážitek nejen při poslechu hudby.

Alcatel Pop 4

Jak vychází z názvu,  model Pop 4 6″ v přední části zabírá obrovský Full HD displej s úhlopříčkou 6 palců. O výkon se stará osmijádrový procesor Helio P10 od MediaTeku a výdrž bude mít pod kontrolou baterie o velikosti 3 500 mAh. Zadní část ponese 13megapixelový senzor fotoaparátu, duální LED blesk pro přisvícení nebo snímač otisků prstů. Milovníci selfie snímků si budou muset vystačit s 5megapixelovou kamerkou.

V případě tabletů tomu nebude u úhlopříček displejů jinak. Větší Pop 10″ zabere 10palcový panel, kdežto Pop 7″ získalo 7palcový displej. První jmenovaný požene osmijádrový Snapdragon 430 (MSM8937) od Qualcommu. Naopak Pop 7″ je vybaven čtyřjádrovým procesorem MT8735 od MediaTeku. Další informace nejsou momentálně známy. Více světla přinese až následující měsíc, kdy v jeho polovině je chce Alcatel začít distribuovat mezi obchodníky.

Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.