reklama

Google přidal do navigace hromadu nových hlasových příkazů

Google přidal do navigace hromadu nových hlasových příkazů
2016-09-30T07:05:14+02:00
• 30. 9. 2016

Google již nyní nabízí pokročilou a užitečnou navigaci, která nejen při cestě na dovolenou, ale i při každodenní jízdě do práce dokáže nabídnout cenné informace. Například znázornění hustoty provozu nebo notifikace oznamující práce na silnici patří k těm nejpodstatnějším.

Jak ale každý jistě ví, ovládání telefonu za volantem je riskantní a potenciálně nebezpečné. Na to se samozřejmě také myslelo a nyní Google do navigace přináší nespočet nových hlasových příkazů, které umožní komunikovat s telefonem, aniž byste se jej dotkli.

nexus2cee_activemicrophone-728x419

Ve svém příspěvku na blogu Google detailně popisuje postup pro zprovoznění hlasových příkazů. Jakmile celou procedurou projdete, můžete začít s hlasovým ovládáním. Začíná se standardně pokynem „OK Google“, na který lze ihned navázat konkrétním požadavkem. Například povelem „Show traffic“ dojde k zobrazení hustoty dopravy na mapě, pokyn „What road is this?“ prozradí název ulice, ve které se momentálně nacházíte a frází „Avoid highways“ dáte navigaci najevo, že si nepřejete při své cestě využívat dálnice.

To je ale jen krátký výčet z nově přidaných povelů. Jsou zde ještě možnosti, jako vyhledání nejbližších čerpacích stanic, sdělení aktuálního stavu počasí nebo přepínání mezi satelitní a klasickou mapou. Jsou zde i příkazy, které se řízením přímo nesouvisí, ale mohou přijít vhod. Jednoduchými větami lze vytočit libovolný kontakt, nebo vám telefon může přehrát oblíbenu hudbu.

Všechny nové příkazy zatím nemusí být dostupné na všech zařízeních a je nutné vyčkat buď na aktualizaci aplikace, nebo na zpřístupnění nových povelů na serverech Googlu. Také prozatím nejsou dostupné v češtině, ale časem by se to mohlo změnit, jelikož již v minulosti Google několik českých povelů představil. Přehled všech novinek si lze prohlédnout v přehledném seznamu na webu Google.

Zdroje: androidpolice.com, support.google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat