reklama

Google Now bylo přejmenováno v nejnovější verzi

Google Now bylo přejmenováno v nejnovější verzi
2016-09-21T09:49:46+01:00
• 21. 9. 2016

V aplikaci Google ve verzi 6.5.26, jež je nyní dostupná v betě pro testery, se udály velmi zajímavé změny. Všechny reference na Google Now a Now on Tap jsou doslova pryč. Google Cards jsou nyní přejmenovány na Feed a Now on Tap nyní najdeme jako Screen Search. Jedná se však o logický krok, vzhledem ke Google Asistententovi.

nexus2cee_screenshot_20160920-093319 nexus2cee_screenshot_2016-09-20-09-32-19

Google Now je s námi již pěkných pár let a poslední dobou vyvstávaly otázky, jak přesně má fungovat po boku nového asistenta. Před rokem pak bylo oznámeno Now on Tap, což je znatelně mladší verze, s níž se počítalo do budoucna. Ovšem vzhledem k nynějšímu přejmenování se lze domnívat, že k tomuto kroku Google přistoupil poměrně nedávno. Očividně se nevyplnily představy vývojářů o použitelnosti obou doplňků.

Google Assistant dává mnohem větší smysl, jelikož už samotný název dokáže zastřešit vícero funkcí. Příchod nového pomocníka je částečně znám už několik let, a to konkrétně v několika aplikacích samotného Google – Fotky a Inbox kupříkladu. Slovíčko „Now“ pak evidentně mělo sloužit pouze pro vyhledávání, což byla i jeho hlavní a dotažená funkce.

Nepřehlédněte: Google Allo je k dispozici

Nutno podotknout, že co se funkcionality týká, pro uživatele se fakticky nic nezmění. Google se pouze připravuje na uvedení svého skutečného asistenta, který by mohl nabídnout například smysluplný dialog a mnohem lepší vyhledávání v aplikacích, vašich datech (emailové zprávy, fotografie, …) a samozřejmě na internetu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim