reklama

Xiaomi představilo svou vlastní platební službu pod názvem MI Pay

Xiaomi představilo svou vlastní platební službu pod názvem MI Pay
2016-08-19T10:48:46+01:00
• 19. 8. 2016

Generální ředitel čínské společnosti Xiaomi, Lei Jun, nám před několika dny oznámil velmi zajímavou novinku. Čínský výrobce se nově bude zajímat také o platební služby, neboť představil podporu v podobě NFC plateb. Mobilní platební služba nese název MI Pay a fungovat bude na stejném principu, jako ostatní služby – Apple Pay, Android Pay a Samsung Pay.

NFC platby umožňují uživatelům ukládat veškeré údaje o své kartě (kreditní, debetní, dárkové, věrnostní a členské) právě do svého mobilního chytrého zařízení. Na základě těchto údajů je pak možné mobilní transakce provádět.

MI Pay

Čínský výrobce ve své nabídce má jedno zařízení, které je technologií NFC vybaveno. Je jím Xiaomi Mi 5, které jsme mimo jiné měli i na testování – Xiaomi Mi5 – potěší, ale i zklame [recenze]. Z toho tedy vyplývá, že se majitelé tohoto modelu v příštích několika dní nové služby dočkají. Společnost se taktéž pochlubila svými partnery, které MI Pay podporují – China Construction Bank, Bank of Communications, China Merchants Bank, Huaxia Bank, Minsheng Bank, Ping An Bank, a Industrial Bank.

Podle dostupných informací se do konce září dočkají rozšíření i několik dalších bank – Bank of China, Industrial and Commercial Bank, China Everbright Bank, Beijing Bank, a Guangdong Development Ban. O dostupnosti i u nás v Evropě se nám může prozatím jen zdát, služba bude totiž dostupná pouze na čínském trhu.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim