reklama

Hlasové příkazy pro aplikaci YouTube

Hlasové příkazy pro aplikaci YouTube
2016-08-22T08:20:09+01:00
• 22. 8. 2016

Díky Google Now si může uživtel výrazně zjednodušit život. Přeci jen je lepší nadiktovat příkaz a informace, než je psát. Byť může být UI vymyšleno co možná nejlépe. Mezi další pomocníky pak patří i ChromeCast od Googlu, který umožňuje vysílat obsah z chytrého zařízení (telefonu či tabletu) do TV a učinit ji tak ještě o kus chytřejší a lepší. A což takhle tyto dva pomocníky spojit?

ap_resize (1)

I o to se Google neustále snaží a v nové verzi Aplikace YouTube se dočkáváme možnosti ovládat přehrávání videí skrze příkazy. Pokud tak máte povolené spouštění Google Now z jakékoliv obrazovky, stačí říci následující příkazy, aniž byste museli hnout prstem nebo se ještě více namáhat.

Příkazy:

  • „Pauza“ – Pozastaví video.
  • „Play“ – Přehraje video.
  • „Stop“ – Zastaví video a ukončí jeho ukládání do vyrovnávací paměti. Funguje podobně jako přepnutí do jiné aplikace.
  • „Minimalizovat“ – Přepne video na menší. Do okna v pravém dolním rohu.
  • „Maximalizovat“ – Zvětší video na celou obrazovku.
  • „Exit“, „Zavřít přehrávač“ – Ukončí se přehrávání videa, ale ponechává otevřenou aplikaci YouTube.
  • „Hrát na …“, „Připojení k …“ – Spustí přehrávání videa na sdíleném přístroji. Volby jsou „TV“, „Chromecast“, nebo „Console“. Bohužel, prozatím nemůžete říci název zařízení.
  • „Odpojení od …“ – Opak předchozího příkazu. Zastaví přehrávání videa na vzdáleném zařízení.
  • „Přeskoč reklamy“ – Poněkud logický a důležitý příkaz, nemyslíte?

Možná si říkáte, že je ztráta času zbytečně hovořit, když přeci stačí jednou kliknout a telefon okamžitě provede danou akci. Nicméně nejedná se pouze příkazy pro přehrávání či vypnutí přehrávače. Představte si,že vaše ruce jsou zaneprázdněny. Ať už při vaření si pouštíte cokoliv, mohlo by být velmi dobré, jen tak vyslovit příkaz pro danou činnost. Nejen že nemusíte telefon zbytečně brát do ruky, ale není nutné jej umazat – respektive si zbytečně například mýt a utřít ruce.

Příkazy jako takové jsou v aplikaci už přes rok, ačkoliv stále neaktivní. Až doposud. Nyní se totiž zdá, že jsou funkční a někteří uživatelé již možná mají tu čest se s nimi seznámit blíže. Naneštěstí se žádný uživatel prozatím neozval a můžeme jen doufat, že se tak v brzké době stane.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim