reklama

Samsung zažívá dobré časy

Samsung zažívá dobré časy
2016-07-06T07:51:06+01:00
• 6. 7. 2016
3

Jihokorejský gigant zažíval zlaté časy, ale byly zde i doby, kdy se ostrá kritika doslova valila ze všech stran. Poslední dobou si můžeme všimnout, že modely S7 a S7 Edge sklidily velmi dobré ohlasy, což se má potvrdit jako velmi přínosné pro výrobce. Samsung již nedávno zmínil určité nadšení z prodejů za posledních pár čtvrtletí. Nyní se však čeká na výsledky z druhého.

1457891266042

Ty by měly být dle analytiků nejlepší za poslední dva roky. Je předpovídáno 13% zvýšení provozního zisku oproti minulému roku. To bylo mělo činit 6,8 miliardy dolarů a jedná se o nejvyšší provozní zisk od prvního čtvrtletí roku 2014, kdy hodnota stoupla až a 7,4 miliardy dolarů. Od stejných analytiků se následně dozvídáme, že mobilní odvětví by mělo být zodpovědné za 54 % zisku, což je přibližně 3,7 miliardy dolarů.

Dle zpráv bylo odesláno do světa 16 milionů jednotek, to se týká pouze modelů Galaxy S7 a S7 Edge. Prozatím se čísla zdají být velmi dobrá pro výrobce, ačkoliv i tyto dva top modely jihokorejského giganta ztratí svůj lesk a očekává se jen mírný vzestup ve třetím  čtvrtém čtvrtletí.

To by ovšem nebyl jeden z největších výrobců světa, kdyby neměl v rukávu tajné eso. Jím by měl být model Galaxy Note 7 s 5,7palcovým displejem, 6GB operační pamětí a  v neposlední řadě certifikací IP68, po níž většina uživatelů touží. Následník Galaxy Note 5 by mohl výrobce opět vystrčit na výslunní a ukázat další směr ve vývoji technologií a mobilních zařízení vůbec.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Mám s7ku a můžu říct, že prozatím je to top telefon, co se týče odolnosti a výkonnosti, neměnil bych.

Ivo Rundt

6. 7. 2016, 9:48
Android aplikace

Co dodat, S7 a s7 Edge se prostě povedl a note 7 bude mít také úspěch. Ale počkejme si na cenu…

deniss hooper

6. 7. 2016, 8:49
Android aplikace

A tak pořád dokola…..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim