reklama

Google koupil společnost Moodstocks

Google koupil společnost Moodstocks
2016-07-07T07:45:08+01:00
• 7. 7. 2016

Google je dominantní firmou na trhu především díky svým službám, které ve většině případů využívají i umělou inteligenci, respektive strojové učení. Ať už se tedy bavíme o rozpoznání uživatele na základě pouhého prohlížení různých webových stránek nebo rozpoznávání předmětů či situací na fotografiích. A právě rozpoznáváním toho, co je na fotografiích, se zabývá i společnost Moodstocks, kterou Google odkoupil.

moodstocks-visual-search-for-objects-2016-07-06-09-54-53

Moodstocks si již od roku 2008 pohrává s umělou inteligencí a strojovým učením. Cílem je nabídnout uživateli aplikaci, potažmo službu, jež bude velmi přesně rozpoznávat obsah fotografií. Následně si ve své databázi spojí zjištěné informace a dokáže najít možné další shody. To je i jedna z funkcí Google Fotek, v nichž lze vyhledávat pomocí názvů lokací, předmětů, zvířat či osob.

google-moodstocks

Momentálně má Moodstocks k dispozici pro předplatitele službu, která všechny jejich dosavadní zjištění a funkce využívá. Díky odkoupení společností Google se aplikace bude rušit, ovšem stávající předplatitelé ji budou moci využívat až do konce svého předplatného. Poté budou všechny přístupy zrušeny.

stažený soubor (4)

Bohužel není známo příliš mnoho informací ohledně této transakce. Víme jen to, že vývojáře z Paříže si mocný Google vezme pod svá křídla a využije je dle svých potřeb. Zda dostaneme novou aplikaci, nebo budou funkce integrovány do stávajících služeb, jako například Google Fotky, není známo.

Zdroje: fonearena.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim