reklama

Dvoufázové ověření od Googlu získává novinku

Dvoufázové ověření od Googlu získává novinku
2016-06-21T07:12:04+02:00
• 21. 6. 2016
1

Jestliže chcete lépe ochránit svůj účet u jakékoliv služby, měli byste vždy hledat dvoufázové ověření. Googlu nabízí tento způsob přihlášení velmi dlouho, přičemž má i vlastní aplikaci pro generování časových kódů. Pokud jste se tedy někde přihlašovali, tak jste museli zadat uživatelské jméno, heslo a následně dočasný číselný kód z mobilu. Nyní přidává další možnost.

Dvoufázové ověření

Během následujících dnů nebo týdnů bude k dispozici novinka, která zjednodušuje celý proces. Pokud se někde budete přihlašovat, tak již nebudete muset zadávat časový kód. Jednoduše se na mobilním telefonu objeví informace (viz obrázek výše), že se s vaším uživatelským účtem snažíte přihlásit z konkrétního místa.

Podle toho, jak se rozhodnete, můžete přihlášení potvrdit nebo jej odmítnout. Tato novinka je v Androidu integrovaná do Google Play Services, přičemž pro majitele iOS zařízení byla zakomponována do aplikace Vyhledávání Google.

logo-app Google Developer Zdarma iOS

Nový způsob ověření nenahrazuje jakoukoliv stávající možnost, je jen doplňkem a přidává tak další pohodlný způsob ověření. Pokud ještě nepoužíváte dvoufázové ověření, měli byste tak učinit co nejrychleji v nastavení účtu. Jedná se o bezpečnější způsob než jen použití silného hesla.

logo-app Google Authenticator Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Authenticator Developer Zdarma iOS

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Honza Kopecký

21. 6. 2016, 9:28
Android aplikace

Na tohle jsem se těšil opravdu dlouho. Opisování kódu není vždy úplně zábava.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim