reklama

Vernee Apollo Lite se dostane na trh již v červnu

Vernee Apollo Lite se dostane na trh již v červnu
2016-05-17T22:00:09+01:00
• 17. 5. 2016

Již párkrát jsme se vám zmínili o nadcházejícím vydání modelu Apollo Lite od společnosti Vernee, která tajila všechny dodatečné detaily poměrně dlouhou dobu. To se však mění a nyní se dozvídáme více a zdá se, že výrobce míří opravdu vysoko. Nasadil cenu velmi nízko a přitom zařízení disponuje například procesorem Helio X20, 4GB operační pamětí nebo nadprůměrnou kapacitou baterie.

D9351A4B@10896819.B8D43A57

Už když se podíváme na zadní část, mezi první myšlenky patří například vzhled Huawei. Zepředu mi připomíná OnePlus, a to jak model One, tak i Two. Výrobce se snaží upoutat zajímavým jménem. Proč? Na přední straně je 5,5palcový displej s Full HD rozlišením a přední 5MPx kamerou. To není nic nezvyklého. Celokovové provedení však přináší eleganci a na zádech je umístěn 16MPx fotoaparát s senzorem od Samsungu, čtečka otisku prstů a duální přisvětlovací dioda.

To nejdůležitější však najdeme pod šasi. Bylo rozhodnuto dát uživatelům možnost si vybrat mezi dvěma modely. Jeden disponuje SoC Helio P10 a druhý Helio X20. Oba procesory jsou od MediaTeku, ovšem Helio X20 je znatelně dále výkonem. Uživatel má dále možnost využít 4GB operační paměť, 32GB rozšiřitelné úložiště – až o dalších 128 GB. To vše pohání baterie, jejíž kapacita činí 3180 mAh.

Jako systém je zvolen Android 6 Marshmallow s nástavbou VOS (Vernee OS) nebo ROM CM (Cyanogen Mod). Určitě potěší přítomnost USB typ C s podporou výstupu digitálního zvuku, i když 3,5mm jack je taktéž přítomen. LTE s frekvencí 800 MHz je samozřejmostí. Stejně tak 2,4 i 5GHz pásmo Wi-Fi.

5338EF14@9F858919.B8D43A57

Poměrně slušné specifikace doplňuje cena, jež se zastavila na příjemných 229,99 $. To je v přepočtu přibližně 5480 Kč. Prodeje započnou již prvního června a jako obvykle povedou skrze čínské přeprodejce. Ti možná ještě na začátek zvolí slevu, tudíž se můžeme těšit na další velmi zajímavý telefon z čínských rukou, který by mohl opět trochu připravit giganty o kus reputace a utvrdit zákazníky, že i telefony za nízkou cenu od méně známých firem mohou být dobré.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim