reklama

MediaTek představil Pump Express 3.0

MediaTek představil Pump Express 3.0
2016-05-31T07:15:30+02:00
• 31. 5. 2016

Tchajvanská společnost MediaTek představila technologii pro rychlé nabíjení, kterou pojmenovala Pump Express 3.0. Tato novinka by měla spolupracovat společně se SoC Helio P20 a tím zajistit rychlejší nabíjení a nižší tepelné emise.

MediaTek tvrdí, že Pump Express 3.0 je nejefektivnějším řešením nabíjení na trhu. Novinka by měla nabít zařízení na 70 % kapacity baterie za pouhých 20 minut. To je o dost více, než nabízejí konkurenční technologie, ale musíme si uvědomit, že MediaTek zatím neodhalil žádné podrobnosti o testovaní nebo kapacitách baterií testovaných přístrojů.

Pump Express 3.0 je prvním řešením nabíjení, které využívá přímé dobíjení přes standardní USB Power Delivery Type-C. Řešení obchází obvody, které jiné nabíjecí systémy využívají, a dodává energii přímo do baterie. Celý systém nabíjení má být velmi bezpečný, a to díky 20 bezpečnostním mechanismům a průběžné komunikaci mezi zařízením a nabíječkou.

První zařízení s technologií Pump Express 3.0 společně se SoC Helio P20 by měla dorazit ještě tento rok. Později se dočkáme rozšíření podpory.

Zdroje: i.mediatek.com, androidauthority.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Olžbut

Studuje střední průmyslovou školu v oboru IT. Veliký nadšenec motorsportu. Fanoušek společnosti Sony, od které vlastní smartphone Sony Xperia Z2 a hodinky Sony Smartwatch 2.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat