reklama

iOS 9 nyní běží již na 84 procentech zařízení

iOS 9 nyní běží již na 84 procentech zařízení
2016-05-18T07:30:21+01:00
• 18. 5. 2016

Operační systém iOS se vždy chlubil vysokým podílem aktuální verze. Tento trend však spolu s devátou verzí trochu zpomalil. Uživatelé jsou totiž asi opatrnější a již se neženou do nových aktualizací jako dříve. Necelý měsíc zbývá do vývojářské konference WWDC, kde bude představen iOS 10 a na aktuální verzi běží nyní 84 procent iOS zařízení.

ios-9-adoption-may

Ačkoli je to stále v porovnání třeba s Androidem úspěch, není to zas tak dobrá zpráva. Dříve většina iOS zařízení běžela na nejnovější verzi a tou většinou mám na mysli 95 procent a více. Nyní můžeme pozorovat, že 11 procent uživatelů má stále iOS 8. Přitom všechna zařízení na která lze nainstalovat osmá verze, podporují i devátou verzi. Mnozí se tak možná rozhodli neaktualizovat spíše z důvodu možného zpomalení systému, které je na starších telefonech možné pocítit. Pokrok však znát je, v únoru mělo iOS 9 jen 77 procent zařízení.

Nyní bude zajímavé sledovat trend šíření iOS 10 a především také jeho kompatibilitu. Již u iOS 9 se totiž očekávalo odříznutí podpory zařízení s Apple A5 procesory a 512 MB RAM (iPad 2, iPhone 4s nebo iPad mini). A myslím si, že uživatelé iPadu 2, který začínal na iOS 4.2, by již Applu neměli za zlé absenci podpory iOS 10. Proto je také možné, že iOS 10 bude třeba jen pro 64bitové zařízení (iPhone 5s, iPad Air a novější). Vše se dozvíme již 13. června na WWDC.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim