reklama

Windows 10 Mobile by měl pro starší modely vyjít již dnes

Windows 10 Mobile by měl pro starší modely vyjít již dnes
2016-03-17T07:00:43+01:00
• 17. 3. 2016
1

Dlouhé měsíce Microsoft nový systém sliboval, následně jej několik měsíců odkládal a nyní je ve hře nové datum, kterým je 17. březen. Právě v tento den by měl vyjít již zmíněný a dlouho očekávaný systém, se kterým se začaly prodávat nové modely Lumia 950, 950 XL, 550 a 650. Uživatelé starších modelů se museli obrnit trpělivostí, jelikož Microsoft vydání první vlny slíbil již na začátek prosince, přičemž poslední telefony měly dostat aktualizaci se třetí vlnou někdy v průběhu března.

Nakonec je ale všechno jinak a místo poslední vlny přichází v březnu vlna první, přičemž k uvolnění aktualizace by mělo dojít již během dnešního dne. Dříve zmíněný rozpis modelů by ovšem podle posledních informací platit neměl a až do poslední chvíle tedy bude trochu záhadou, které modely se vlastně dočkají. Co je však víceméně jisté, je verze systému, kterou modely s Windows Phone 8.1 dostanou.

Mělo by se jednat o 10.0.10586.107 nebo 10.0.10586.164, což jsou jedny z posledních verzí, které byly zveřejněny v rámci programu Windows Insider a obě verze systému již celkem obstojně běží i na starších telefonech.

windows-10-mobile-phone-0001

Aktualizace na nový systém rovněž přijde s malou odlišností, jelikož aktualizaci zatím nedostanou nuceně všechny telefony, ale bude nejprve nabídnuta a až po vyžádání uživatelem samotným dojde k její instalaci. Až postupem času se začne nový systém dostávat do telefonů obvyklým způsobem. Rozhodnutí pro tuto strategii může mimo jiné znamenat, že se Microsoft trochu bojí, jak bude aktualizace uživateli přijata, nebo si není společnost zcela jistá výsledkem své práce.

Tak či onak, ani dnešní datum nemusí být finálním termínem pro uvolnění aktualizace, jelikož neustálé odkládání je již dobrým zvykem Microsoftu. Celý proces byl již nejméně třikrát odložen, takže by nebylo moc překvapující, pokud bychom se ani dnes ničeho výjimečného nedočkali. Dnešní termín se ovšem od těch předešlých liší v tom, že jej potvrdil i Evan Blass (@evleaks) s odvoláním na osobu, která je prý dobře seznámena s plány Microsoftu. Nezbývá tedy než doufat, že dnešek je pro Windows 10 Mobile opravdu dnem D a že nebudeme muset ještě několik dalších týdnů vyčkávat.

Zdroj: venturebeat.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

PeZ Fikus

17. 3. 2016, 9:49

Mam 640. V 7:30 zadna aktualizace. Ted sem dal opustit insider a hned aktualizace na xxxx.164 coz je tusim ta co vysla jen pro modely s W10…takze bybychom se skutecne dnes dockali a uz se stahuje prave?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim