reklama

Facebook Messenger se nevyhne reklamám

Facebook Messenger se nevyhne reklamám
2016-03-01T09:16:06+01:00
• 1. 3. 2016
2

Nedávno jsme vás informovali o novém reklamním formátu v mobilních aplikacích Facebook. Nyní se ukazuje, že další na řadě bude komunikátor Messenger, kam by mohly reklamy také zamířit.

facebook-business-messages

Ukázka reklamního sdělení (Messenger)

Zatím se nejedná o oficiální informaci. Zdrojem je dokument, který byl zaslán Facebookem jednomu z největších inzerentů. Samotný dokument nebyl zveřejněn, aby byl zdroj uchráněn. V něm se píše, dle webu TechCrunch, že ke spuštění reklam v komunikátoru Messenger dojde ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Možná jste se hned lekli, že vám budou přistávat v mobilu nevyžádaná reklamní sdělení, ale naštěstí je zde minimálně jedna podmínka. Aby vám společnost mohla zaslat reklamu do chatu, musí být prvně uskutečněn běžný chat mezi uživatelem a společností. Avšak ani zde není jisté, jestli tuto možnost využijí společnosti.

screen-shot-2015-03-25-at-10-53-11-am

Samotné reklamy nemusí být jen textové, informující o žhavých novinkách nebo promo akcích. Může se také jednat o animovaný gif nebo video. Aby celý systém byl pro inzerenty ještě jednodušší, Facebook v tichosti spustil zkracovač (fb.com/msg/) URL adres, který bude otevírat chat v mobilu s danou společností.

facebook-business-message-threads

Na oficiální spuštění si budeme muset počkat a bude zajímavé sledovat, jak se tato novinka ujme. Rozhodně se nedá upřít Facebooku, že se s reklamou nemazlí a uživatel této sociální sítě si bude muset jednoduše zvyknout. Možná se nakonec dočkáme předplatného, díky kterému bychom nebyli otravováni reklamou.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Strnadel

2. 3. 2016, 6:37

Kde jsou zlaté časy mirandy B-)

Marty Dino

3. 3. 2016, 12:37
Android aplikace

spíš škoda že není miranda na androidu, na PC používám Miranda NG a jsem naprosto spokojen

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim