Word, Excel a PowerPoint pro Android dostávají nové funkce

Word, Excel a PowerPoint pro Android dostávají nové funkce 2016-1-14

Microsoft tento týden aktualizoval své tři hlavní aplikace sady Office pro Android, kterými jsou Word, Excel a PowerPoint. V nových verzích se po dlouhé době kromě oprav chyb setkáváme i s novými funkcemi a několika vylepšeními. Pro nové uživatele bude výraznou změnou usnadnění prvního přihlášení do všech tří aplikací, které bylo dosud poněkud zdlouhavé.

Office-for-Android-phone-is-heree

Ve Wordu přibyla širší nabídka barev ke zvýraznění textu, nově lze vybírat z celkem patnácti barev, takže si každý najde svou oblíbenou. Dále je zde funkce zvaná Inteligentní vyhledávání, díky níž lze přímo v aplikaci označit text a na internetu vyhledat související články, obrázky či definici. Názornou ukázku lze vidět na snímcích obrazovky níže.

Screenshot_2016-01-13-21-11-54 Screenshot_2016-01-13-21-12-26 Screenshot_2016-01-13-21-14-36 Screenshot_2016-01-13-21-14-21

V Excelu přibyla funkce pro okamžitou změnu vzhledu tabulky. Mimo to jsou zde i nové možnosti pro vkládání a také práci s textem. V PowerPointu se objevila také docela podstatná funkce, kterou je přehrávání vložených mediálních souborů přímo z prezentace, takže pro přehrání videa z YouTube už nebudete přesměrováni do jiné aplikace.

Všechny tři aplikace se kromě zjednodušeného přihlášení a zmíněných novinek dočkaly také nových možností sdílení. Dokumenty lze nově posílat přes služby WeChat a QQ, což jsou v Česku velmi málo známé služby, a tak jejich výskyt běžný český uživatel zřejmě ani nezaznamená.

Microsoft Word Preview (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Microsoft Corporation Cena: ZDARMA
Microsoft Excel pro tablet (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Microsoft Corporation Cena: ZDARMA
PowerPoint pro tablet (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Microsoft Corporation Cena: ZDARMA
David Pilař

Student IT a technologický nadšenec. Rád recenzuje telefony a je rovněž fanouškem fotografování mobilem. Věnuje se testování a překladu mobilního SW.

Martin NovotnýKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

14. 1. 2016, 8:36:50
reply

nevim proc to neni v jedne aplikaci…..

Johny HonkongKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

14. 1. 2016, 8:51:51
reply

Pretoze.. ???? az budu tak to budem pouzivat, nebudem si instalovat 350 aplikacii..