Google Play Služby v8.4 – detaily o Rodině, App Invites spojené s Nearby, zlepšení SmartLock a Android Auto

Google Play Služby v8.4 – detaily o Rodině, App Invites spojené s Nearby, zlepšení SmartLock a Android Auto
2015-11-20T12:10:21+02:00
• 20. 11. 2015
5

Nedávno jsme vás informovali ohledně nové verze Obchodu Play, díky níž jsme mohli vidět připravované novinky v kódu. Nyní se podíváme na Google Play Služby verze 8.4. kde vidíme pár zásadních novinek a dostáváme informace ohledně rodinného účtu či spojení App Invites a Nearby API.

ap_resize

Nový vzhled SmartLock nastavení

Poslední dobou jsme nezaznamenali cokoliv, co by naznačovalo, že Google myslí i na některé opomenuté části Androidu. Jak je nyní vidět, Google se snaží, alespoň tedy jednou za čas, o zašlé funkce trochu starat a oprášit je. SmartLock pro Android dostal obměněné rozhraní, doplněny byly ikonky a krátké vysvětlení ke každé možnosti.

Bohužel ale zmizela možnost vidět, zda a jaká funkce je zapnutá či vypnutá. Samozřejmě to není nic extrémně hrozného, nicméně je to drobnost, která dávala uživateli rychlou informační hodnotu bez toho, aby musel lézt přímo do nastavení a funkci zapnout.

nexus2cee_2015-11-18-21.08.05_thumb nexus2cee_2015-11-18-21.07.19_thumb

Vlevo je stará verze, vpravo pak nová

Android Auto 720p Video Output

Bylo by při nejmenším velmi podivné, kdyby Google Play Služby neměly nějakou část určenou pro vývojářské účely. Nyní je tato část obdařena podporou rozlišení 720p, což značí jediné. Konkrétně mám na mysli podporu většího výstupního rozlišení pro Android Auto. Očividně se vývojáři pomalu připravují na přechod z 480p a mám takové tušení, že si nikdo nebude stěžovat.

nexus2cee_2015-11-18-23.20.18_thumb

App Invites a Nearby

App Invites jsem již zmiňoval v minulém článku o aktualizaci Obchodu Play, to samé platí pro Nearby. Nicméně k čemu že tedy slouží obě API? App Invites je určena pro pozvání uživatelů do aplikaci, jedná se o zjednodušení místo hledání v Obchodu Play konkrétní aplikaci. Můžete tak všechny možné uživatele pozvat skrze email či SMS. Ale co když chcete pozvat někoho vedle vás? Zde přichází na řadu Nearby, jejíž funkcí je tento problém vyřešit.

Někdo může namítnout, že už existuje NFC, tak k čemu toto. Mohu vás ujistit, NFC stále nevládne světu a většině uživatelů. Za druhé, díky Nearby stačí rozkliknout menu, nemusíte zbytečně natahovat ruku k druhému uživateli a jeho telefonu, tudíž se opět jedná o zjednodušení.

Rodina a její organizace

Rodinná část Obchodu Play a vlastně celého Androidu, je nyní velmi skloňovaným tématem a vždy byla některým trnem v oku, hlavně tedy proto, že neexistovala. Nemyslím to doslova, ale až nyní se Google rozhodl pohnout s touto částí a můžeme vidět pokroky.

Různé pod části jsou již připravené, bohužel například u sdílení v rodině je stále co dohánět. Vzhledem k určitému nepořádku, co se týká snad absolutně všeho, vám uvedeme seznam, který by vám toho o rodině v Google Play Službách mohl říci více.

Členové

 • musí být starší 13 let
 • zakladatel musí být starší 18 let
 • do rodiny lze vzít pouze uživatele s osobním účtem, tzn. že Google For Work nebo Google For Education účty jsou zakázány
 • skupinu lze měnit jednou za 12 měsíců

Omezení

 • nikdo nemůže být členem více než jedné rodiny najednou , před příchodem do jiné rodiny, je nutné opustit stávající
 • limit počtu členů v rodině – bohužel přesný počet zatím není znám

Řízení

 • rodinnou skupinu může řídit pouze jeden uživatel
 • emaily ohledně zrušení rodiny nebo odstupu člena, jsou zaslány všem stávajícím členům rodiny
 • pozvánky od „manažera“ rodiny lze přijmout či odmítnout, pozvánka taktéž může být zrušena poté, co byla odeslána

Nákupy

 • Nákupy od rodinných příslušníků, budou účtovány na určeném způsobu rodiny platby.
 • lze nakupovat bez omezení, avšak in-app platby mohou být zadrženy za účelem schválení – ještě není zcela jasné
 • aplikace, filmy, knihy a hudba mohou být sdíleny mezi členy rodiny

Existuje ještě mnoho otázek, ohledně kompletní funkčnosti mnohých částí Google Play Služeb. Nicméně zatím se Google oficiálně nevyjádřil a nemáme tak žádné důkazy na podporu valné části funkcí a jejich konečného chování nebo vzhledu.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Karel Straka

22. 11. 2015, 21:46

Kde najdu nastavení, ve kterém je možné změnit rozlišení pro android auto na 720p viz screen v článku? V samotné aplikaci android auto nic takového není a v nastavení Google jsem jej taky nenašel. Android auto používám často a zrovna rozlišení mě trochu zklamalo. GPServises mám 8.4 a Android auto také nejnovější.

Pavel Mareš

23. 11. 2015, 10:35

Pokud máte verzi Goole Play Služby ve verzi 8.4, tak toto nastavení je nutné aktivovat jako pro vývojáře.

Karel Straka

24. 11. 2015, 7:38

a poradíte jak to aktivovat?

Pavel Mareš

24. 11. 2015, 9:33

Samozřejmě. Stačí jít do aplikace Android Auto a tapat na hlavní obrázek, dokud se na obrazovce bude zobrazovat hláška, kolikrát musíte tapnout. Pak už je nastavení přístupné z menu.

Karel Straka

28. 11. 2015, 5:25

špica… ☺ jen bych doplnil, že je třeba klikat na horní nápis android auto. ☺

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat