reklama

Už Android 1.0 měl něco jako 3D Touch (Force Touch)

Už Android 1.0 měl něco jako 3D Touch (Force Touch)
2015-09-10T07:20:03+01:00
• 10. 9. 2015

Jak se zdá, tak letos zde máme zcela novou technologii, jenž nám umožní mačkat displeje smartphonů za nějakým cílem. Ačkoliv Apple včera představil 3D Touch, díky kterému dostává systém iOS další stupeň ovládání, tak společnost Huawei nedávno představila svou technologii Force Touch u modelu Mate S.

apple-iphone-6s-live-_1913.0

Ačkoliv by mohly vzniknout nějaké hádky mezi zastánci jednotlivých značek, tak je tu jedna společnost, která nabízí něco jako 3D Touch (Force Touch) už dlouhou dobu. Tou firmou je sám Google, který již v začátku Androidu implementoval do systému podporu zjišťování síly stisku na displeji.

V Androidu je tato funkce už od verze 1.0, přičemž oficiální implementace proběhla v rámci API 5, neboli Androidu 2.0 Eclair. Vývojář Adam Outler, který upozornil na tuto možnost, vytvořil také aplikaci, jenž využívá tuto starou součást API.

logo-app Force Touch Demo adamoutler Zdarma ANDROID

Že je v Androidu taková možnost, ještě neznamená, že bude dostupná na každém smartphonu. Záleží, jestli má zařízení dostatečně citlivý displej a jestli je správně kalibrován.

Samozřejmě vzniká otázka, proč to ještě někdo nevyužil u smartphonů nebo tabletů již před lety. Sám Adam uvádí, že „force touch“ přidává do ovládání další úroveň složitosti. Například některé možnosti z představených novinek Applu nebo Huawei jdou nahradit běžným delším stiskem. Uvidíme, jestli se zmiňovaným společnostem podaří prodat své technologie zákazníkům a jestli je vůbec budou využívat.

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim