reklama

Kdokoliv může portovat Android aplikace pro Chrome OS

Kdokoliv může portovat Android aplikace pro Chrome OS
2015-04-01T06:30:54+01:00
• 1. 4. 2015

V záplavě novinek od Googlu, které se týkaly zařízení s operačním systémem Chrome OS, jsme se dočkali i celkem milého oznámení. Kdokoliv nyní může portovat aplikace z Androidu do Chrome OS. Zejména se to týká vývojářů, kteří jednoduše mohou skrze nástroj pro Chrome překonvertovat APK soubor a následně jej nahrát do Chrome Storu.

IMG_20150331_214539

 App Runtime for Chrome je stále ve verzi beta, ale je docela použitelné. Pokud tedy chcete spustit Android aplikaci v Chromu na počítači s Windows, Mac OS, Linuxem nebo Chrome OS, stačí nainstalovat rozšíření ARC Welder. Následně vložíte APK soubor a můžete spustit aplikaci, nebo stáhnout upravený ZIP archív pro vložení do Chrome Storu.

Jak již bylo řečeno, stále se jedná o beta verzi. Z tohoto důvodu nelze očekávat plnou funkcionalitu. Například nejsou podporovány služby Auth (OAuth2), GCM, Google+ sign-in, Maps, Location a Ads.

Díky tomuto kroku se výrazně rozšíří množství aplikací pro zařízení s Chrome OS. Taktéž zde můžeme vidět souvislost s dotykovými displeji u nových Chrome zařízení.

Více informací najdete na stránkách developer.chrome.com.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim