reklama

Galaxy S6 edge je nejdražším telefonem v historii společnosti

Galaxy S6 edge je nejdražším telefonem v historii společnosti
2015-04-17T07:34:18+01:00
• 16. 4. 2015

V České republice se schyluje k zahájení prodeje top modelů od Samsungu. Zejména pak Samsung Galaxy S6 edge jistě zaujal řadu čtenářů. To je dáno třeba netradičním zaoblením displeje po obou stranách. A jak se zdá, tak i pro samotnou společnost je tento telefon něčím výjimečným. Je totiž nejdražším telefonem, který Samsung ve své historii vyrobil.

Nehodnotíme však cenu, za kterou si tento chytrý telefon budete moci pořídit. Pravdou však je, že i ta je dost vysoká. Samsung Galaxy S6 edge je ale nejdražším telefon v historii společnosti, alespoň co se týká jeho nákladů na výrobu. Výroba jednoho přístroje vyjde Samsung na 290 dolarů (~ 7 518 Kč). V této ceně je zahrnuto vše – jednotlivé součástky a také samotná montáž. Ve výsledku se jedná o 34 dolarů (~ 881 Kč) více, než stála výroba Samsung Galaxy S5, který tato jihokorejská společnost uvedla na trh v loňském roce.

edge

Překvapením pro vás jistě nebude to, že nejdražší komponentou tohoto zařízení je právě displej. Ten Samsung přijde celkem na 85 dolarů (~ 2 203 Kč). Zajímavostí může být, že druhou nejdražší část telefonu tvoří procesor, který si Samsung vyrábí sám. Výroba jednoho kusu procesoru stojí 29,50 dolarů(~ 764 Kč). Všimnout si tak můžeme skutečně výrazného rozdílu mezi těmito dvěma částmi. Další zajímavostí je, že výroba celého přístroje stojí více, než na kolik přijde výroba například Apple iPhone 6 Plus. Tento, pro Samsung konkurenční, telefon stojí celkem 263 dolarů.

galaxys6-18.0 galaxys6-8.0

Samotný prodej této novinky v České republice započne v následujících týdnech. Samozřejmě bude zajímavé sledovat, jak moc si Galaxy S6 edge získá zákazníky. Ačkoliv se jedná o výjimečný telefon, cenovka je skutečně vysoká.

Zdroje: sammobile.com, phonearena.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim