reklama

Cyanogen a Microsoft – uzavřené partnerství

Cyanogen a Microsoft – uzavřené partnerství
2015-04-16T15:45:27+01:00
• 16. 4. 2015
2

Dlouho se spekulovalo o možném partnerství Microsoftu a Cyanogen Inc. Původní spekulace naznačovaly značné investice ze strany softwarového giganta. To se nakonec nepotvrdilo. Nová spolupráce je v oblasti aplikací a služeb od Microsoftu.

cyanogen-gets-funding-from-microsoft-660x330

Cyanogen integruje do svého systému aplikace jako Skype, OneDrive, OneNote, Outlook a Microsoft Office. Nezapomnělo se ani na vyhledávací službu Bing.

Již před nějakou dobou jsme si mohli všimnout, že se Microsoft snaží prosadit i na zařízeních se systémem Android. V této oblasti uzavřel několik partnerství, například se Samsungem. Navíc Cyanogen nastínil budoucnost nezávislou na Googlu, respektive na jeho službách a aplikacích.

V samotné tiskové zprávě se zmiňuje konkrétně Cyanogen OS, což je verze určená k přímé distribuci ve smartphonech. To by mohlo znamenat, že komunitní verze CyanogenMod bude bez integrace služeb a aplikací od Microsoftu. Budeme si muset počkat na konec roku, kdy budou k dispozici další informace a zřejmě první zařízení s Cyanogen OS s integrovanými aplikacemi a službami od Microsoftu.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jak dnes postly na cyanogemodu – CM bude i v budoucnu nezávislý, bez implantace aplikaci třetích stran. Dokonce jsou lidé z CM celkem zpruzelí, když někdo na blogu zmíní Cyanogen OS. Vždycky dají jasně najevo, že jde o dva rozdílné (eko)systémy!

Aleš Nejdr

16. 4. 2015, 15:51

CyanogeMod bude imho určitě bez MS aplikací, když ani teď nejsou jeho součástí google aplikace.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim