reklama

Sony ruší objednávky od tchajvanských dodavatelů

Sony ruší objednávky od tchajvanských dodavatelů
2015-03-28T12:30:58+01:00
• 28. 3. 2015

Společnost Sony pomalu ztrácí sílu na trhu se smartphony, o čemž svědčí nepříznivé výsledky divize Sony Mobile v roce 2014. Nový Playstation 4 vydělal nemalé peníze, které vytrácí slabým prodejem chytrých zařízení. Pro Sony to znamená změnu strategie, která tkví v menší produkci telefonů nižší a střední třídy. Naopak se zaměří se na třídu rodiny Xperia Z, která táhne celou divizi vzhůru.

sony-ifa

Nynějším úkolem je snížení výroby a nákladů, což znamená, že Sony již nebude objednávat tolik zásob a součástek, které nedokáže prodat. Jedná se především o tchajwanské dodavatele, kteří společnosti Sony poskytují zdroje pro levná zařízení. Sony Mobile se musí vzpamatovat z červených čísel, aby se udrželo na trhu, jinak to bude mít pro mobilní divizi zničující následky. Pokud se jí to povede, a víme, že Sony dokáže vyrobit kvalitní telefony, bude muset čelit ostré konkurenci v top třídě, konkrétně značkám, jako je Samsung, HTC a jiní hráči.

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim