XO-Infinity – modulární zařízení založené na projektu OLPC

XO-Infinity – modulární zařízení založené na projektu OLPC
2015-02-24T07:30:31+02:00
• 24. 2. 2015

Před pár lety vznikl nápad vytvořit projekt, jenž umožní dostat nové technologie i k těm nejmenším a do škol. Projekt byl nazván OLPC (One Laptop Per Child – Jeden Laptop Na Dítě). Na úplném začátku vše probíhalo velmi dobře a stejně i dalších pár let. Bohužel poté byla myšlenka víceméně zatracena a další zařízení, jež by dávalo další šance, už nevzniklo. Až nyní se do toho vložila společnost One Education a ta přichází s více než dobrým plánem na obnovu projektu OLPC.

xo-infinity1

Jak jste si jistě všimli, jedná se o nové modulární zařízení, které má v sobě opravdu velký potenciál – samozřejmě vzhled zařízení je pouze dočasný. O co se tedy bude vlastně jednat? Projekt OLPC je založen na představě, aby se děti mohly učit novým technologiím skrze nová zařízení. To může být problém, neboť vývoj jde každým dnem dopředu, a až v poslední době se rozmohla myšlenka modulárních zařízení. Tudíž uživatelé, v tomto případě děti, nebudou muset každou chvilku měnit zařízení, například kvůli změně nárokům softwaru na hardware.

Velké plus určitě patří konceptu, jenž zahrnuje výměnu prakticky všech součástek a navíc i operačního systému. Tudíž pokud bude zařízení pomáhat jako pomůcka v první třídě základních škol, využije se hlavně dotykový displej například s operačním systémem Android. Postupem času bude třeba kladen důraz na náročnější software a pak už stačí jen připojit hardwarovou klávesnici a přejít třeba na systém Windows nebo Linuxovou distribuci.

xo-infinity_03 xo-infinity_02 xo-infinity_01

Jelikož projekt vznikl na pomoc dětem, je zde i řešení manipulace se zařízením dětmi i ve velmi útlém věku. A dle všeho by sestavení zařízení nebo výměnu součástek mělo zvládnout už 4 – 5leté dítě. Další dobrou zprávou je samotná podpora hardwarového vybavení. Mimo dotykové obrazovky a vyjímatelných součástek budeme moci najít například chipset x86 i ARM.

Bohužel společnost One Education sídlí v Austrálii, kde hodlá své zařízení uvést na trh, přičemž nejsou zprávy o tom, zda a kdy bude XO-Infinity k dostání i jinde. Další „špatnou“ zprávou je, že první plně funkční prototyp by měl být sestaven koncem letošního srpna. Poté jsou na řadě předobjednávky, jež by měly být oficiálně uvedeny koncem letošního roku. Nakonec masová výroba a dodání se plánuje mezi první a druhou čtvrtinou roku 2016.

Zdroj: liliputing.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat