reklama

Spiral 2 – první prototyp projektu ARA od Googlu

Spiral 2 – první prototyp projektu ARA od Googlu
2015-01-15T05:18:35+01:00
• 14. 1. 2015
2

Na vývojářské konferenci zaměřené na projekt ARA od Googlu jsme se dozvěděli, že letos začne oficiální prodej modulárního smartphonu. Bohužel se bude jednat o pilotní projekt v zemi Portoriko. Současně jsme se dozvěděli o specifikacích prvního prototypu smartphonu mířícího do prodeje, který nese název Spiral 2.

Screenshot (19)

Nebude se jednat zrovna o top model, který by se mohl měřit z hlediska specifikací například s Galaxy S5 či One M8. Spiral 2 bude v základu vybaven displejem s rozlišením 720 x 1280 pixelů. Nebudou chybět senzory přiblížení a okolního osvětlení. K dispozici budou dva procesory. Prvním je Marvell PXA1928, který je vybaven čtyřmi 64bitovými jádry. Druhým je Tegra K1.

Na zadní straně se bude nacházet 5MPx foťák. V oblasti konektivity najdeme WiFi, Bluetooth, 3G a microUSB port. K tomuto prototypu bude k dispozici celkem 11 modulů, ale Google plánuje 20 až 30. Později by se mohla objevit vybavenější verze Spiral 3, která již nabídne 4G.

Prozatím se jedná spíše jen o hrubý nástin specifikací. Je možné, že dojde ještě k některým změnám. Budeme si ještě muset počkat na oficiální uvedení prvního smartphonu z projektu ARA, který bude určen pro plné nasazení na větším počtu trhů.

Zdroj: androidandme.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Spiral 2 je druhý prototyp (http://youtu.be/4qsGTXLnmKs ). A o microSUB portu jsem ještě neslyšel :)…

Přemysl Vaculík

VIP 14. 1. 2015, 21:08

Překlep, díky. Jinak myšleno jako první prototyp, který půjde přímo do prodeje, byť omezeně.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim