reklama

Microsoft označuje telefony jako “připravené na Windows 10”

Microsoft označuje telefony jako “připravené na Windows 10”
2015-01-21T16:22:01+01:00
• 21. 1. 2015

Microsoft dnes večer představí novinky v systému Windows 10 a možná se zde také dočkáme vůbec prvních zmínek o mobilní verzi nového systému. Na webu Microsoftu se v katalogu začíná u popisku nových Lumií objevovat, že jsou “Windows 10 ready”, což lze přeložit jako “připravené na Windows 10”.

windows-10-ready

Co tato informace ovšem naznačuje uživatelům? Už třeba název nového systému, o kterém se spekuluje poměrně hojně a do této chvíle nikdo netuší, jestli ponese označení Windows Phone 10, Windows Mobile 10, Windows 10 Mobile, nebo pouze Windows 10 – tedy stejný název jako jeho desktopová verze. To by mohlo být pro nezkušeného uživatele poněkud matoucí, protože dodnes Microsoft rozlišoval tyto dvě verze právě slovíčkem Phone. Pokud by se ovšem rozhodl pojmenovat obě platformy stejně, může to být lehce zaměnitelné a například v článku nebude ihned patrné, o které verzi se vlastně hovoří.

Neustále se také množí různé zprávy a úniky diskutující o vzhledu nového systému, jeho funkcích a termínu uvolnění Preview verze. Microsoft dnešním dnem uvádí v platnost nové podmínky používání programu Insider pro předčasný přístup k novým verzím systému. Na internet již v minulých dnech unikl odkaz na aplikaci Phone Insider pro telefony s Windows Phone, která má zpřístupnit preview verze členům tohoto programu. Teď už nezbývá než čekat, s čím konkrétně dnes Microsoft přijde. Připomínáme, že celou dnešní akci je možné sledovat od 18:00 na této stránce.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim