reklama

HTC – první nárůst tržeb po třech letech

HTC – první nárůst tržeb po třech letech
2015-01-08T08:40:19+02:00
• 8. 1. 2015

Společnost HTC má v poslední době finanční problémy, kdy se nedařilo novými strategiemi oživit finanční růst. Mohli jsme zaznamenat nejrůznější pokusy, které se odrážely na počtu představených modelů. Podobných změn jsme zaznamenali za poslední dobu několik, ale až nyní mohou v HTC trochu slavit.

htc-profits-map

Po třech letech se podařilo navýšit tržby, a dokonce vydělat více, než bylo předpověděno samotnými analytiky. Samotné tržby za čtvrtý kvartál minulého roku činily 47,9 miliard tchajvanských dolarů, což je v přepočtu přibližně 1,5 miliardy dolarů. O rok dříve činila tato částka pouze 42,9 miliard tchajvanských dolarů.

Samotný čistý příjem se vyšplhal na 470 miliónů tchajvanských dolarů, z původních předpokládaných 212 miliónů NT$. HTC vykázalo provozní zisk ve výši 180 miliónů NT$. Zde analytici odhadovali maximálně 30,4 miliónů NT$.

Na tomto úspěchu se měla odrazit zejména řada Desire a samozřejmě nákupní horečka po celém světě. Otázka je, jestli se HTC podaří udržet toto tempo i v následujícím čtvrtletí.

Zdroj: bloomberg.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim