reklama

Dell Venue 8 7000 – nový nejtenčí tablet světa

Dell Venue 8 7000 – nový nejtenčí tablet světa
2015-01-08T08:00:21+01:00
• 8. 1. 2015

Ačkoliv po tom mnoho lidí neprahne, výrobci chytrých telefonů a tabletů se předhánějí v tom, kdo vyrobí tenčí zařízení. Přičemž skoro neuběhne ani měsíc, aby nějaký výrobce neoznámil své nové nejtenčí zařízení. Dell tedy svůj nový tablet představil na CES 2015 v Las Vegas a světe div se, není zas až tak špatný a nese přívlastek nejtenčí.

dell-venue-8-ces-hero

Ačkoliv zmínky a skoro i představení tohoto tabletu se už částečně stalo, oficiální a pravé oznámení a prodej začal teprve nyní, skrze veletrh CES 2015. Co vše nám zařízení nabídne? OLED displej o úhlopříčce 8″ s QHD rozlišením (2560 x 1440 pixelů) je poměrně dost veliký a s kombinací tenkých rámečků vypadá celkem dobře. Celé zařízení pohání nejnovější quad-core Atom CPU od Intelu. Co je škoda, jsou 2 GB RAM, ale velikost úložiště se zastavila až na 32 GB a navíc si ji můžete rozšířit pomocí microSD karty. Systém je zatím Android 4.4.4 KitKat, ale očekává se aktualizace na Android Lollipop. A samozřejmě avizovaná hloubka zařízení je celých 6 mm.

Jak jste si určitě všimli, na spodní straně zařízení je velká kamera a podlouhlý reproduktor. Kamera má technologii 3D snímaní, ale spíše jde zachycení hloubky ostrosti. Tuto technologii mimo jiné využívají i jiná zařízení od společnosti Dell. Konečná cena za tento kousek je zatím stanovena na 399 $ (~ 9 400 Kč). Zatím se tedy nový model tabletu od firmy Dell stává nejtenčím na světě, ovšem jak dlouho to asi vydrží?

dell-venue-8-ces-top dell-venue-8-camera dell-venue-8-ces-flat

Zdroje: androidcentral.com, pocketdroid.net

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim