reklama

Tým odpovědný za Nokia N9 pracuje na dalším telefonu

Tým odpovědný za Nokia N9 pracuje na dalším telefonu
2014-11-10T07:30:17+01:00
• 10. 11. 2014

Jak v roce 2011 přišel na trh vlajkový telefon Nokia N9,  rychle zmizel. Nokia se dlouho soustředila na svůj nový operační systém MeeGo, který si odbyl premiéru v tomto telefonu. Přišel však v nevhodnou dobu, kdy začala éra Androidu a veškeré naděje Nokie se rozpadly. Výsledkem byla série Lumia se systémem Windows Phone jako poslední záchrana a MeeGo byl zatracen. Tým stojící za tímto tajemným OS nabírá druhý dech a připravuje vlajkovou loď s Androidem.

1496888363_1183522649_o

Odkoupení části Nokie velikánem z Redmondu znamená, že Nokia nesmí vyrábět telefony této značky po dobu 18 měsíců. Samotný Microsoft bude používat vlastní značení, ale zajímavé je, že název „Nokia“ může používat ještě dalších deset let, kdežto Nokia už někdy v roce 2016. To by znamenalo, že se na trhu může objevit mobilní značka Nokia od dvou různých společností. Jestli se chystá Nokia vrátit na trh, nic jiného než Android jí zbývat nebude a bude muset přidat, aby si dokázala vydobýt místo na trhu se silnou konkurencí.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim