reklama

Letos pravděpodobně poprvé klesne prodej iPadů oproti předchozímu roku

Letos pravděpodobně poprvé klesne prodej iPadů oproti předchozímu roku
2014-11-28T07:30:21+02:00
• 28. 11. 2014

Každým rokem od představení tabletu iPad jeho prodej rostl. Každý rok překonal v počtu prodaných kusů ten předchozí. Letos tomu tak ale asi nebude. Konec roku se blíží, a i když jsou před námi ještě Vánoce, agentura IDC nepředpokládá větší růst. Tabletů od Applu se v tomto roce údajně prodá 64,9 milionů.

ipad_ipad_4_ipad_mini_ipad_air_strewn_hero

To je tedy pokles o 12,7  procent oproti roku 2013. Pokud se podíváme na trh se všemi tablety, i ten zažívá horší časy. Sice se meziročně stále předpokládá nárůst o 7,2 procent, na druhou stranu o rok dříve byl růst o 52,5 procenta. Tablety s Androidem dnes zabírají 67,7  % trhu, iPady 27,5 procent a tablety s Windows pak 4,6 procent.

Je vidět, že tablety již tolik netáhnou. To je pravděpodobně způsobeno tím, že je trh nasycen. Kdo si tablet chtěl pořídit,  už ho má. A stávající uživatelé nemají moc důvodů ke koupi nového, tablety všeobecně vydrží lidem déle a obměňují se za delší dobu než mobilní telefony.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat