reklama

Apple SIM – zvládne 4 operátory

Apple SIM – zvládne 4 operátory
2014-10-17T16:07:53+02:00
• 17. 10. 2014

Včerejší večer patřil novinkám od Applu. Dočkali jsme se nových iPadů a největší pozornosti se dostalo modelu Air 2. Menší varianta byla zmíněna jen okrajově. O čem nepadlo ani slovo, byla nová Apple SIM. Během celého představování se ani jeden z řečníků nezmínil o celkem zajímavé možnosti, která přibyla k modelu iPad Air 2 – konkrétně k verzi s WiFi a mobilním připojením k internetu.

Zejména američtí a britští majitelé tohoto tabletu si nebudou muset lámat hlavu s výměnou SIM karty, pokud budou chtít využít jiného operátora. Jednoduše v nastavení iPadu Air 2 zvolí operátora, kterého chtějí využívat. K dispozici budou datové plány, bez dlouhodobých závazků. Největší využití bude převážně při cestování.

Screenshot (52)

Apple se o této novince úmyslně nezmínil při představování, jelikož je v současnosti malá podpora operátorů. Konkrétně si budou majitelé moci vybrat mezi AT&T, Sprint, T-Mobile (US) a britským EE. Jedná se o poměrně omezenou nabídku a nějakého většího představení se od Applu dočkáme, až bude mít nasmlouvané další operátory.

Možná byste si řekli, že se jedná o převratnou novinku a rozhodně pokrokové řešení od Applu. Avšak ve světě se nejedná o nic nového. Stačí odvrátit zrak od západu a zamířit na východ. V zemích jako Indie a Pákistán existuje něco podobného už léta. Dokonce najdeme na trhu příslušenství, které podobnou funkci nabízí. Stačí načíst stávající SIM kartu a vložit ji na multi-sim. Pravdou je, že řešení není zrovna elegantní. V případě iPadu Air 2 lze vše nastavit pomocí dotyku bez větších komplikací.

sku_12425_1

Apple pravděpodobně napomůže k rozšíření nových možností v oblasti výběru mobilního operátora. Možná se jednou dočkáme kompletního vymizení SIM karet z trhu a bude stačit uživatelské jméno a heslo, abychom se přihlásili ke svému operátorovi.

Zdroj: thenextweb.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat