reklama

Android L/5.0 – šifrování úložiště bude již v základu zapnuté

Android L/5.0 – šifrování úložiště bude již v základu zapnuté
2014-09-19T07:26:46+02:00
• 19. 9. 2014
2

Pokud jste nedočkaví a chcete mít na svém smartphonu vždy nejnovější systém, zajisté jste se začali zajímat o nejnovější verzi Androidu. Prozatím je oficiálně k dispozici ve vývojářské verzi jen pro dvě zařízení. Slouží skutečně jen pro vývoj aplikací, které by se tak měly připravit pro oficiální vydání. Už při uvolnění Androidu L bylo jasné, že spousta novinek chybí a prakticky se jedná o „osekaný“ systém.

Screenshot_8-650x396

Jednou z novinek bude šifrování disku/interního úložiště. To je v Androidu sice obsaženo již od roku 2011, ale nyní dojde k větší změně. Všechna zařízení, která půjdou na trh s Androidem 5.0 budou mít již v základu toto šifrování zapnuté. Není jasné, jestli dojde k zašifrování během instalace aktualizace na tuto verzi.

Důvodem je samozřejmě lepší ochrana soukromí, zejména zabezpečení samotných dat ve smartphonu. Washington Post uvádí, že k tomuto kroku přistoupil Google i kvůli policejnímu způsobu získávání dat z mobilních zařízení. V podstatě v USA postačoval příkaz k domovní prohlídce a mohli začít získávat data ze smartphonu, který byl právě v domě. Díky šifrování se nebudou muset majitelé obávat, že se k datům může dostat kdokoliv.

Podobnou funkci nabízí už i systém iOS 8, který vyšel právě v tomto týdnu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Libor Foltýnek

19. 9. 2014, 8:55

Co když to nechci, zvláště na kartě? Bude šance to včas vypnout?

jj určite… otázne je ako to spravia… ak to spravia dobre, tak mi nebude vadiť to mať zapnuté…..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim