reklama

Microsoft představil Office pro iPad

Microsoft představil Office pro iPad
2014-03-27T19:49:17+02:00
• 27. 3. 2014

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Microsoft odkládá vydání kancelářského balíku Office pro iPad na tento rok. Doslova můžeme říci, že se spekulovalo celé roky, kdy vlastně tato společnost zaútočí na tablety. Nyní jsme se konečně dočkali a Microsoft uvolnil rovnou tři aplikaci v rámci tohoto balíku.

microsoft-office-13-ipad-in-hand-640x480

Ačkoliv se v AppStoru nachází Office pro iPad zdarma, tak se nejedná o plnohodnotné nástroje. V základní verzi slouží v podstatě jen pro prohlížení a prezentování. Abyste mohli editovat dokumenty, musíte mít zakoupený odběr v rámci Office 365. Zde je cena stanovena na 249,99 Kč měsíčně, nebo rovnou 2 499 Kč ročně. Samozřejmě můžete vyzkoušet trial verzi na 30 dnů zdarma. V rámci tohoto paušálu pak lze využívat kancelářský balík na různých platformách do počtu až pěti počítačů s Windows nebo Mac. Do tohoto limitu se však iPad nepočítá.

img-0018-1 img-0023-1

Office pro iPad nabízí celkem tři aplikace – textový editor Word, tabulkový editor Excel a PowerPoint pro tvorbu prezentací. Všechny tyto části přebírají rozhraní ribbon známé z klasických počítačů. Nejedná se ale o žádný port z PC, prostředí je optimalizováno pro doteky a také designu iOS 7. Samozřejmostí je zde také integrace služby OneDrive, do které můžete ukládat vaše soubory. Integrována je také funkce AutoSave pro automatické ukládání.

img-0032-1 img-0102-1 img-0104-1 img-0083-1

Již dříve jsme se dočkali balíku Office pro iPhone, zde se ale nejedná pouze o zvětšenou verzi. iPad verze nabízí plnohodnotný Office. PowerPoint obsahuje všechny efekty přechodů a animace. Totéž se dá říct o Exelu, který nabízí také různé tabulky, grafy a funkce známé z běžného balíku Office pro Windows. Při prezentování je také podporován AirPlay a na displeji lze zvýrazňovat. Microsoft slibuje, že všechny vaše dokumenty budou zde vypadat stejně jako na počítači.

 screen480x480 (1) screen480x480

Konečně jsme se tak po letech dočkali Office pro iPad. Microsoft bude muset přestat stavět na výhodě Windows tabletů, kde se právě chlubil plnohodnotnými Office. Kromě těchto tří nových aplikací je již delší dobu na AppStore také OneNote na zapisování poznámek. Ta se ale dočkala aktualizace včetně nového designu iOS 7.

logo-app Microsoft Word Developer Zdarma iOS

logo-app Microsoft Excel Developer Zdarma iOS

logo-app Microsoft PowerPoint Developer Zdarma iOS

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim