reklama

Google si diktuje – označení „powered by Android“ bude na úvodní animaci

Google si diktuje – označení „powered by Android“ bude na úvodní animaci
2014-03-28T17:37:07+02:00
• 28. 3. 2014

Systém Android je zcela zdarma a jakýkoliv vývojář nebo společnost jej může využívat bez nutnosti zaplacení jakéhokoliv poplatku. Důkazem toho jsou firmy jako Amazon nebo Nokia. Pokud na smartphonu nebo tabletu mají být oficiálně aplikace a služby od Googlu, musí projít certifikací GMS – Google Mobile Services.

Google do této licence zahrnuje nejrůznější podmínky, jako jsou třeba bílé ikony v horní lište. Nedávno se dokonce objevila spekulace, že skrze GMS byly stanoveny podmínky, co se aktuálnosti systému týče. 

super-android

Nyní se objevují informace, že každé zařízení, které projde nově touto certifikací, musí obsahovat pozměněnou úvodní animaci při zapínání zařízení. V dolní části budeme nově vídat text „powered by Android“ (poháněno Androidem). Prozatím toto Google přímo nepotvrdil, ale objevily se materiály, které tomu nasvědčují.

nexusae0_PoweredbyAndroid nexusae0_PoweredbyAndroid2

Kromě těchto obrázků si můžeme všimnout nového nápisu při startu systému u Samsungu Galaxy S5. Důkazem je video níže, kde lze vidět text při spouštění smartphonu (v čase 2:21).

Jedná se sice o malou změnu a netušíme, co tím přesně Google sleduje. Je možné, že tímto způsobem chce více podpořit samotnou značku Android. Případně má toto označení pomoci uživatelům rozpoznat, že používají zařízení se systémem Android. Někdy je totiž úprava od výrobce tak znatelná, že je těžké rozpoznat, že se jedná o systém od Googlu.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat