reklama

Samsung ve 4. čtvrtletí dosáhne nižšího zisku, než očekával

Samsung ve 4. čtvrtletí dosáhne nižšího zisku, než očekával
2014-01-09T14:00:07+01:00
• 9. 1. 2014
1

Samsung nenaplní svá očekávání za čtvrté čtvrtletí, i když dokázal překonat milník 40 milionů prodaných tabletů za uplynulý rok. Analytik Hyunwoo Doh ze společnosti Jefferies & Co jihokorejskému výrobci předpovídá nižší provozní zisk, a to nejen díky oslabení měny, ale také způsobeným zpomalením prodejů chytrých telefonů z vyšší třídy.

samsung-logo-copy

Hyunwoo Doh odhaduje, že za čtvrté čtvrtletí jim klesne zisk z očekávaných 9,4 miliard dolarů na 8,82 miliard dolarů. Tento problém způsobuje slábnoucí americký dolar vůči korejskému wonu, kdy tedy za každý vydělaný dolar dostane Samsung v konečném objemu méně. Z peněz navíc bude muset odečíst 380 milionů dolarů na výplaty bonusových odměn za dvacetileté výročí změny výrobní strategie.

Pomalejšímu růstu prodeje by v nadcházejícím roce mělo určitě prospět představení nové vlajkové lodě s názvem Galaxy S5, kterou pravděpodobně v portfoliu příslušenství doplní nová verze chytrých hodinek Galaxy Gear 2.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

abuk abuk

9. 1. 2014, 17:11

Helenka je moje maminka!..:D :3

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim