reklama

Službu Knox nemá Samsung plně zabezpečenou

Službu Knox nemá Samsung plně zabezpečenou
2013-12-31T09:42:16+01:00
• 30. 12. 2013

Bezpečnostní služba Knox od společnosti Samsung se podle jedné skupiny výzkumníků z izraelské univerzity potýká se značnými problémy. Jihokorejský výrobce celou situaci kolem zabezpečení nadlehčuje tím, že o daném problému ví, ale že nezní údajně tak hrozivě, jak je původně médiím předkládán. Samotní uživatelé by si tedy měli dát pozor na možnou hrozbu útoku.

Samsung-Knox

Výzkumníci z izraelské Ben-Gurion University of the Negev, jenž se zabývají bezpečnostní,  zjistili vážné chyby, které můžou způsobit sledování emailové korespondence, nahrávání datové komunikace nebo v nejhorším případě upravování vašich uložených dat třetí neoprávněnou osobou.

Zveřejnění příliš nepřihrává Samsungu, který momentálně usiluje po vzoru BlackBerry a Applu o certifikování této služby americkým ministerstvem obrany. Případný úspěch by mohl výrobce výrazně ulehčit jednání s důležitými podniky nebo vládami pro zvolení právě jejich zabezpečovacího systému.

Nakonec společnost v nalezené chybě nevidí velký problém, pouze výzkum ji má zveličovat. Nicméně testování služby Knox mělo probíhat na zařízení bez plně nainstalovaného balíčku.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim