reklama

Apple zaplatil svým advokátům více než 60 milionů dolarů

Apple zaplatil svým advokátům více než 60 milionů dolarů
2013-12-10T14:00:45+01:00
• 10. 12. 2013

K výhře patentového sporu nad Samsungem zaplatila společnost Apple více než 60 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy korun českých). Jelikož společnost Apple nedávno jeden patentový spor vyhrála, tak požaduje po Samsungu zaplacení části těchto nákladů na advokáty, konkrétně 15,7 milionu dolarů.

apple-vs-samsung

Pro patentové spory si Apple zaměstnal dvě společnosti, a to konkrétně Morrison & Foerster, jež se starala o ofenzivní stranu boje. Druhá se jménem Wilmer Cutler Pickering Hale and Dorr se naopak věnovala přípravě obhajoby proti porušeným patentům. Této společnosti Apple zaplatil okolo 2 milionů dolarů. Zbytek platí první zmiňované a to je částka navíc snížena v důsledku dlouhotrvajícího vztahu firem.

Standardně platí druhá strana i náklady vzniklé v průběhu procesu jako například zjišťování nákladů či překladatelů. Za toto by měl Samsung zaplatit 6,2 milionu dolarů. Apple také žádá o zaplacení dalších 100 000 dolarů za vytvoření tzv. „bezpečné místnosti“,  kde tým Samsung mohl zkoumat nevydané prototypy společnosti Apple. Jsou to tedy dohromady docela velké náklady pro korejskou společnost navíc. Ta totiž už musí zaplatit přes 900 milionů dolarů.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim