reklama

Tencent nabídne zdarma 10 TB na vzdáleném uložišti

Tencent nabídne zdarma 10 TB na vzdáleném uložišti
2013-11-21T09:30:53+02:00
• 21. 11. 2013

Internetová služba Tencent chystá své uživatele odměnit pořádnou velikostí vzdáleného úložiště, což možná některé po bližším seznámení nepřekvapí. Jedná se o pátou největší společnost na světě, jejichž tržní hodnota dosahuje na 128 miliard dolarů, přičemž například hodnota Facebooku je odhadována na ‚‚pouhých“ 113 miliard dolarů.

Tencent

Společnost původem z Číny nadělí všem majitelům účtů dárek v podobě 10 TB a to zcela zdarma. Vše má podle jednoho vedoucího pracovníka odstartovat už začátek příštího roku, i když firma plánuje v následujících týdnech spustit ve Spojených státech novou službu týkající se sdílení fotografií. Tencent má na svém kontě již několik úspěšných aplikací, mezi které patří i WeChat určený pro zasílání zpráv.

Konkurenci na poli cloudových služeb může tímto krokem pěkně znepříjemnit situaci, neboť populární Dropbox či Google Drive v základu nabízí menší kapacitu pro uživatelská data. Nicméně v prvopočátku dostanou majitelé pouze velikost 1 TB, která samozřejmě bude postupem času narůstat. Jestliže vás napadá otázka, zda nemůže vlivná vláda v Číně celý projekt zhatit a uživatelům nenávratně smazat data, tak můžete být zcela v klidu, jelikož servery Tencent najdete ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat