reklama

ZTE připravuje vylepšený model s Firefox OS

ZTE připravuje vylepšený model s Firefox OS
2013-10-01T08:44:00+02:00
• 1. 10. 2013

Po veleúspěšném prodeji zařízení s názvem Open, které běží na operačním systému Firefox OS, chystá společnost ZTE vydat další telefon pod touto taktovkou, a to už v následujícím roce. Zároveň tuto alternativu mezi mobilními platformami plánuje vyzkoušet hned několik čínských výrobců. Nicméně většina s největší pravděpodobností čekala na výsledek prvního pokusu, který se nakonec povedl na výbornou.

ZTE Mozilla

Prvotní informace o pokračujícím projektu odhalil sám výkonný ředitel společnosti ZTE, He Shiyou na veletrhu Expo Comm v Číně při jednom z rozhovorů s Michaelem Kanem. Chytrý telefon můžeme očekávat v první polovině roku 2014 a nabídne větší displej, dvoujádrový procesor, vylepšené uživatelské rozhraní a velmi přijatelnou prodejní cenu.

Do dnešního dne ZTE údajně prodalo přes 100 000 modelů Open, převýšily se přes běžnou nabídku a do budoucna nelze vyloučit až zdvojnásobení tohoto čísla. He Shiyou dodal, že v případě modelu Open se jedná o seriál v malém měřítku, a věří, že chytré telefony s operačním systémem na bázi HTML5 budou stále důležitější, jelikož rychlé síťové technologie, jako je LTE, sníží závislost na softwaru. Každopádně v budoucnu se neočekává příchod samostatného obchodu s aplikacemi, což by projekt rozšiřovalo o další obchodní model.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim