reklama

ZTE připravuje vylepšený model s Firefox OS

ZTE připravuje vylepšený model s Firefox OS
2013-10-01T08:44:00+02:00
• 1. 10. 2013

Po veleúspěšném prodeji zařízení s názvem Open, které běží na operačním systému Firefox OS, chystá společnost ZTE vydat další telefon pod touto taktovkou, a to už v následujícím roce. Zároveň tuto alternativu mezi mobilními platformami plánuje vyzkoušet hned několik čínských výrobců. Nicméně většina s největší pravděpodobností čekala na výsledek prvního pokusu, který se nakonec povedl na výbornou.

ZTE Mozilla

Prvotní informace o pokračujícím projektu odhalil sám výkonný ředitel společnosti ZTE, He Shiyou na veletrhu Expo Comm v Číně při jednom z rozhovorů s Michaelem Kanem. Chytrý telefon můžeme očekávat v první polovině roku 2014 a nabídne větší displej, dvoujádrový procesor, vylepšené uživatelské rozhraní a velmi přijatelnou prodejní cenu.

Do dnešního dne ZTE údajně prodalo přes 100 000 modelů Open, převýšily se přes běžnou nabídku a do budoucna nelze vyloučit až zdvojnásobení tohoto čísla. He Shiyou dodal, že v případě modelu Open se jedná o seriál v malém měřítku, a věří, že chytré telefony s operačním systémem na bázi HTML5 budou stále důležitější, jelikož rychlé síťové technologie, jako je LTE, sníží závislost na softwaru. Každopádně v budoucnu se neočekává příchod samostatného obchodu s aplikacemi, což by projekt rozšiřovalo o další obchodní model.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim