reklama

Čínský mobilní boom skončí do 3 let dle He Shiyou ze ZTE

Čínský mobilní boom skončí do 3 let dle He Shiyou ze ZTE
2013-10-01T08:04:00+02:00
• 1. 10. 2013
1

Výkonný viceprezident společnosti ZTE nemá růžové vyhlídky do nadcházejících let pro čínské výrobce chytrých zařízení. Podle něj je momentálně na domácím trhu příliš velké množství firem zabývajících se mobilním odvětvím. Čtyři z deseti největších výrobců mobilních telefonů sídlí v Číně, což je Lenovo, Huawei, ZTE a CoolPad Yulong. Několik dalších bojuje právě o své místo.

Android China

Mezi největšími konkurenty pro již zavedené značky můžeme za poslední roky zařadit oblíbené Meizu, Oppo, Xiaomi, TCL nebo Neo. He Shiyou, jakožto výkonný viceprezident ZTE, tvrdí, že aktuální mobilní rozmach nebude trvat věčně a sám mu dává pouhé tři roky. Situaci na trhu přirovnává ke kdysi vzkvétající fotovoltaice, která nyní trpí problémy výrobních kapacit. Totéž by mohlo nastat v mobilním průmyslu během několika let.

Společnost ZTE se snaží tomuto scénáři vyvarovat zaměřením se na zařízení zapadající do vyšší třídy než jiným patřícím do základní či střední. Buduje svoji základnu s co největším podílem po celém světě. Koneckonců zbylé menší výrobce pravděpodobně čeká buď úplný konec, anebo jejich jediným východiskem může být spojení sil vedoucí ke vzdoru.

Zdroj: intomobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Jakub Pustina

1. 10. 2013, 15:39

To jsou vizionáři a né jako vedení Nokie.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat