reklama

Huawei ukryl 3G internet do speciální SD karty

Huawei ukryl 3G internet do speciální SD karty
2013-10-08T07:50:50+02:00
• 9. 10. 2013
1

Jestliže na vašem notebooku často zůstává zdířka určená pro paměťovou SD kartu nevyužita, potom zbystřete, jelikož čínským inženýrům ze společnosti Huawei se úspěšně podařilo vyrobit paměťovou SD kartu s 3G modulem fungující v jakékoliv čtečce paměťových SD karet. Jde o přelomovou technologii, která podle všeho bude postupně vytlačovat USB flash disky s podobnou technologií nabízené například mobilními operátory.

Huawei

Společnost Huawei vyrobila speciální SD kartu, do níž vložila 3G modul a po vložení SIM karty ve formátu Nano pracuje podobně jako známý USB flash disk. Karta nese jméno UltraStick Wireless 3G a patrně jde o vůbec první takto fungující 3G SD kartu, což do budoucna znamená, že se své šance chopí několik dalších výrobců, kteří budou chtít představit podobně běžící zařízení.

U paměťových SD karet to není první taková technologie, jelikož kupříkladu Toshiba již nějakou dobu ve své nabídce nabízí SD kartu FlashAir s přístupovým bodem Wi-Fi. Nakonec karta UltraStick Wireless 3G podporuje sítě WCDMA 2100MHz k přístupu na 3G internet, a to až do rychlosti 21 Mbps.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Ladislav Polický

9. 10. 2013, 14:53

A co citlivost na signál? To bude asi ještě řádově horší, než USB, co? Takže v našich podmínkách v praxi nepoužitelné. A externí anténa nehrozí, není na ni místo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat