reklama

Android vystřídal Windows a nyní zaujímá 60 % trhu

Android vystřídal Windows a nyní zaujímá 60 % trhu
2013-09-14T17:18:24+02:00
• 14. 9. 2013

Pokud se dnes podíváme na nejrůznější statistiky v oblasti operačních systémů, tak se dá tvrdit, že Microsoft jednoznačně zabírá největší podíl a na druhém konci spektra jsou linuxové distribuce. U mobilních operačních systémů je situace zcela opačná. Windows Phone od Microsoftu je v podstatě minoritní záležitostí a dominantní postavení má Android, což je systém založený na linuxovém jádře.

Pokud ale nebudeme rozlišovat to, jestli se jedná o mobilní nebo běžnou platformu, tak je situace celkem zajímavá. Před několika lety Microsoft dominoval s 90 % výpočetním platformám. Dnes ale začíná vládnout Android, který má 60 % trhu. Až na druhém místě je Windows s 24 % a Apple obsadil třetí pozici se 14 %. Celkový vývoj je jednoduše znázorněn na grafu níže.

chart-of-the-day-computing-share

Pouhé 4 roky trvalo Androidu, aby převálcoval systém od Microsoftu. S narůstajícím počtem mobilních zařízení můžeme očekávat stejný trend vývoje a pokud Microsoft nezareaguje včas, mohl by spadnout i na třetí pozici. Samozřejmě si bude držet své prvenství u počítačů, ale mobilní zařízení, převážně tablety, jsou čím dál více oblíbenější.

Zdroj: businessinsider.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim