reklama

Instagramu kupuje společnost Luma

Instagramu kupuje společnost Luma
2013-08-27T07:00:08+01:00
• 27. 8. 2013

Instagram má za sebou svou první akvizici – zakoupil společnost Luma, která stojí za stejnojmennou aplikací pro operační systém iOS. Ta se specializovala na editaci videa včetně přidávání různých efektů a jeho následné sdílení. Vynikala také svou velmi dobrou technologií stabilizace videa, jež je již údajně v aplikaci Instagramu integrována.

luma-app

Instagram také možná využije technologii, která umožňovala nahrát videa s  filtry, jenž mohla být následně upravována nebo úplně odebrána, kdykoliv po pořízení nahrávky. Luma také disponuje jednoduchou úpravou jasu, kontrastu, saturace a expozice u videí, která se dělá pomocí posuvníků na obrazovce.  Tuto možnost můžete zhlédnout na následujícím videu.

Aplikace Luma pro iOS byla již stažena z AppStore a pro stávající uživatele bude služba ukončena 31. prosince 2013. Do té doby si mohou uživatelé stáhnout svá videa zde. Společnost se k akvizici vyjádřila takto:

„Eighteen months ago, we embarked on a mission to make capturing and sharing beautiful videos easy without expensive software or heavy equipment. By joining the exceptionally talented team at Instagram, we’re taking another big step towards realizing that mission.“

„Před rokem a půl jsme se pustili do úkolu s cílem umožnit nahrávání a sdílení krásných videí jednoduše a bez drahého softwaru nebo zdatností. Vstupem do mimořádně talentovaného týmu Instagramu jsme zase o krok blíže k naplnění tohoto poslání.“

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim