reklama

Výsledky Googlu za Q2 2013 – Motorola je stále ve ztrátě

Výsledky Googlu za Q2 2013 – Motorola je stále ve ztrátě
2013-07-19T12:11:41+01:00
• 19. 7. 2013

Google včera zveřejnil své výsledky za druhý kvartál tohoto roku , přičemž jednoznačně říkají, že se společnosti vede dobře. Na druhou stranu nebyla naplněna očekávání, což mírně poškozuje společnost. V první řadě se Google pochlubil, že v porovnání s Q2 2012 došlo k nárůstu tržeb o 19 % na 14.1 miliard dolarů. Analytici ale čekali trochu lepší číslo – 14.4 miliard dolarů.

google-money-m

Samotný zisk je ve výši 3.123 miliard dolarů, přičemž si můžeme všimnout, že je téměř totožný s minulým rokem za stejné období, ale došlo k poklesu v porovnání s prvním kvartálu tohoto roku. I tak se jedná o dobrá čísla, ale pokud se podíváme na Motorolu, tak se již nikdo radovat nemůže. Zde vidíme další propad. Dokonce je silnější než v předchozím období. Výrobce mobilních telefonů zaznamenal ztrátu 342 miliónů dolarů, přičemž v minulém kvartálu to bylo „pouze“ 271 miliónů dolarů.

gsmarena_001 (7)

Samozřejmě jsou zde i čísla týkající se systému Android, kde se stále dle oficiálního vyjádření drží celkový počet zařízení na 900 miliónech. Denně dochází k aktivaci 1.5 miliónů smartphonů a tabletů. Googlu se podařilo překonat i jednu laťku – 50 miliard stažení aplikací a her z Google Play Store.

Došlo ale i na propouštění, jelikož v předchozím období Google zaměstnával 53 891 zaměstnanců a k dnešnímu dni je jich 44 777. Co se týče samotného Googlu, tak zde došlo k navýšení o 1 439 lidí, takže propouštění se nejvíce dotklo Motoroly.

Ačkoliv v důsledku můžeme považovat některé informace za velmi špatné, tak Larry Page i Eric Schmidt lákali, že Motorola má připraveno eso v rukávu. To zřejmě souvisí s novou řadou smartphonů, ale budeme si muset počkat, jestli se novinky budou týkat jen USA, nebo se dočkáme i u nás v Evropě. Kompletní zprávu můžete nalézt v tomto pdf nebo na oficiální stránce.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim