reklama

Apple vydal iOS 7 beta 4

Apple vydal iOS 7 beta 4
2013-07-29T21:03:21+00:00
• 30. 7. 2013

Dnes vydal Apple v pořadí již čtvrtou betaverzi nadcházejícího systému iOS 7. Tato betaverze měla původně světlo světa spatřit již před týdnem, avšak kvůli útokům hackerům a nefunkčnímu Developer Center bylo její vydání o týden opožděno a tak se jí dočkáváme až tři týdny po předchozí třetí betě. Apple tak narušil svůj dvoutýdenní cyklus vydávání, doufáme , že to nějak neopozdí vydání finální verze na podzim.

quickpick21

Čtvrtá betaverze toho nepřináší příliš nového. Vývojáři se již soustředí na vyladění systému a opravení všech chyb. Přesto se systém dočkal i pár kosmetických změn. Na uzamčené obrazovce se proměnily šipky pro vysunutí Control Center a notifikační lišty v rovné čáry a před „odemknout“ přibyla šipka. Z vlastní zkušenosti toto velmi chválím, protože mnoho lidí místo odemčení vysunulo Control center. Novinkou je také možnost přecházet mezi záložky v notifikační liště „swipe“ gestem. Majitelé iPhonu 4S se také dočkali filtrů v reálném čase přímo ve fotoaparátu. Tlačítka pro přijmutí hovoru a pro vytáčení v číselníku jsou nově zakulacena a možnost zapnout HDR již není schována v podnabídce.

screen-shot-2013-07-29-at-10-24-13-am screen-shot-2013-07-29-at-10-31-20-am

Společnost údajně plánuje vydat ještě další dvě betaverze před Golden Master (GM) verzí (kandidát na vydání), která je plánována na začátek září. Podle zdroje se Apple blíží ke stavu „zero-priority-1 bug status“, což znamená, že v systému již nejsou žádné kritické chyby a společnost se blíží k internímu uvolnění kandidáta na „GM1“ . Apple obvykle uvolňuje několik interních GM kandidátů před uvolněním finální veřejné GM verze.

img_3513

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit