reklama

Android je připraven na masivní rozlišení – až 640 DPI

Android je připraven na masivní rozlišení – až 640 DPI
2013-07-26T07:43:19+01:00
• 26. 7. 2013

Ještě nedávno jsme se mohli divit, proč výrobci mobilních telefonů produkují zařízení s displeji dosahující na Full HD rozlišení. Dnes se již jedná o standard u top modelů věhlasných značek, ale ani čínští výrobci nejsou stranou. Full HD nalezneme i u levných smartphonů z Asie. Střední třída si oblíbila HD rozlišení. Nedávno se nesly spekulace, že by ZTE mohlo představit nový model z rodiny Nubia, u kterého by rozlišení bylo ještě větší.

10958_fe6

Dá se předpokládat, že se objeví pár modelů s displeji o velmi vysoké hustotě pixelů, ale nejdříve asi za rok. Ovšem Android je již nyní připraven na nová zařízení s displeji, jejichž hodnoty budou doslova extrémní. Do této chvíle Android měl přímou podporu zobrazovacích panelů, kde hustota dosahovala na 480 DPI. Takovým smartphonem je HTC One, který na úhlopříčce 4,7 palce nabízí 469 DPI.

Android je ale připraven i na hodnotu 640 DPI, což je již extrémní. Pokud toto číslo převedeme na parametry displeje smartphonu, tak bychom mohli například očekávat zařízení s úhlopříčkou 4,6 palce s rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Naštěstí se v kódu objevuje komentář, že daná nová hodnota je zejména určena pro 4K televize.

     field public static final int DENSITY_TV = 213; // 0xd5
     field public static final int DENSITY_XHIGH = 320; // 0x140
     field public static final int DENSITY_XXHIGH = 480; // 0x1e0
+    field public static final int DENSITY_XXXHIGH = 640; // 0x280

Můžeme jen doufat, že se výrobci nepustí do souboje, kdo první představí smartphone nebo tablet s hustotou dosahující na 640 ppi. Už jen spotřeba energie bude vysoká a o ceně se ani bavit nebudeme. Ostatně lidskému oku postačuje poloviční hodnota ppi. Nechme se tedy překvapit, co si na nás výrobci nachystali, ale již nyní víme, že systém Android je připraven i na extrémní displeje.

Zdroje: androidpolice.com, android.googlesource.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim