reklama

Jailbreak tipy: čistíme a zrychlujeme iOS

Jailbreak tipy: čistíme a zrychlujeme iOS
2013-06-01T12:58:17+02:00
• 1. 6. 2013
1

Dnes se ve třetím díle našeho seriálu zaměříme na čištění a zrychlování operačního systému iOS, a to jak pomocí jailbreakových utilit, tak i čistě základní tipy bez jailbreaku.

JB-TIPY5

ICLEANER

Jak název napovídá, jedná se o „čistič“ iOS. ICleaner je ve svém oboru asi jednička a co potěší ještě víc, je fakt, že je zdarma. Tato aplikace vám tedy umožní smazat cache a dočasné soubory aplikací a systému samotného – Safari a Cydie. Tyto soubory měly v mém systému skoro celý 1 GB, což je při kapacitě 13,5 GB už docela znatelný kus místa. Ovšem to není vše, co aplikace umí. Zvládne i smazat nepotřebné jazyky klávesnice a systému nebo iPad wallpapery na iPhone, čímž také uvolní místo.

obrázek 3_1 obrázek

ACCELERATE

Velice jednoduchá úprava, jež vám zrychlí animace iOS a tím docílíte pocitu rychlejšího systému. Animace můžete i zpomalit a vychutnat si tak pěkné plynulé efekty systému. Autor měl evidentně smysl pro humor a podle toho i jednotlivé rychlosti pojmenoval.

obrázek 5_1 obrázek 1_2

ZÁKLADNÍ TIPY BEZ JB

A nyní namísto poslední aplikace se podíváme na pár tipů triků, jak zrychlit iOS i bez Jailbreaku.

Vypněte Hledání ve Spotlight

Neustále indexování souborů iOS rozhodně zatěžuje zařízení (obzvlášť na starších modelech) a jeho vypnutím sice přijdete o možnost vyhledávání v systému, avšak upřímně neznám nikoho, kdo by tuto funkci využíval. A jak to vypnout? V Nastavení ->  Obecné -> Hledání ve Spotlight a zde odškrtněte všechny položky.

obrázek 3_2

Vymažte Hard-resetem paměť RAM

IOS standardně nechává v paměti RAM nahráno spoustu aplikací, což může být výhoda i nevýhoda. Pokud je chcete všechny najednou ukončit a tím pročistit celou paměť systému, proveďte hardreset RAM. Pro zrychlení ho proveďte aspoň dvakrát. A jak na to? Následovně:

Podržte současně Home button a Sleep button na dobu přibližně 5-10 sekund a držte je až do doby, kdy se začne iPhone restartovat a objeví se logo Applu.

Restorujte iPhone

Dalším tipem můžete telefon kompletně obnovit v iTunes a to možností restore. Následně neobnovujte zálohu a začněte jej používat jako nový. Tím však přijdete o veškerý obsah vašeho telefonu, ale rozhodně se tím systém pročistí.

Smažte zbytečné aplikace a hry, které již nevyužíváte

Poslední tip, kterým ušetříte hlavně paměť zařízení, je vymazaní starých nepoužívaných aplikací. Já osobně jich měl v telefonu 150 a po promazaní jsem zjistil, že většinu z nich už opravdu nepotřebuji. Zredukoval jsem jejich počet na 80.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Hezké..teď už si jen koupit IP půl roku ho používat a můžu si znova najít tenhle článek…:D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim