reklama

Jailbreak tipy: čistíme a zrychlujeme iOS

Jailbreak tipy: čistíme a zrychlujeme iOS
2013-06-01T12:58:17+02:00
• 1. 6. 2013
1

Dnes se ve třetím díle našeho seriálu zaměříme na čištění a zrychlování operačního systému iOS, a to jak pomocí jailbreakových utilit, tak i čistě základní tipy bez jailbreaku.

JB-TIPY5

ICLEANER

Jak název napovídá, jedná se o „čistič“ iOS. ICleaner je ve svém oboru asi jednička a co potěší ještě víc, je fakt, že je zdarma. Tato aplikace vám tedy umožní smazat cache a dočasné soubory aplikací a systému samotného – Safari a Cydie. Tyto soubory měly v mém systému skoro celý 1 GB, což je při kapacitě 13,5 GB už docela znatelný kus místa. Ovšem to není vše, co aplikace umí. Zvládne i smazat nepotřebné jazyky klávesnice a systému nebo iPad wallpapery na iPhone, čímž také uvolní místo.

obrázek 3_1 obrázek

ACCELERATE

Velice jednoduchá úprava, jež vám zrychlí animace iOS a tím docílíte pocitu rychlejšího systému. Animace můžete i zpomalit a vychutnat si tak pěkné plynulé efekty systému. Autor měl evidentně smysl pro humor a podle toho i jednotlivé rychlosti pojmenoval.

obrázek 5_1 obrázek 1_2

ZÁKLADNÍ TIPY BEZ JB

A nyní namísto poslední aplikace se podíváme na pár tipů triků, jak zrychlit iOS i bez Jailbreaku.

Vypněte Hledání ve Spotlight

Neustále indexování souborů iOS rozhodně zatěžuje zařízení (obzvlášť na starších modelech) a jeho vypnutím sice přijdete o možnost vyhledávání v systému, avšak upřímně neznám nikoho, kdo by tuto funkci využíval. A jak to vypnout? V Nastavení ->  Obecné -> Hledání ve Spotlight a zde odškrtněte všechny položky.

obrázek 3_2

Vymažte Hard-resetem paměť RAM

IOS standardně nechává v paměti RAM nahráno spoustu aplikací, což může být výhoda i nevýhoda. Pokud je chcete všechny najednou ukončit a tím pročistit celou paměť systému, proveďte hardreset RAM. Pro zrychlení ho proveďte aspoň dvakrát. A jak na to? Následovně:

Podržte současně Home button a Sleep button na dobu přibližně 5-10 sekund a držte je až do doby, kdy se začne iPhone restartovat a objeví se logo Applu.

Restorujte iPhone

Dalším tipem můžete telefon kompletně obnovit v iTunes a to možností restore. Následně neobnovujte zálohu a začněte jej používat jako nový. Tím však přijdete o veškerý obsah vašeho telefonu, ale rozhodně se tím systém pročistí.

Smažte zbytečné aplikace a hry, které již nevyužíváte

Poslední tip, kterým ušetříte hlavně paměť zařízení, je vymazaní starých nepoužívaných aplikací. Já osobně jich měl v telefonu 150 a po promazaní jsem zjistil, že většinu z nich už opravdu nepotřebuji. Zredukoval jsem jejich počet na 80.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

abuk abuk

1. 6. 2013, 21:15

Hezké..teď už si jen koupit IP půl roku ho používat a můžu si znova najít tenhle článek…:D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat