reklama

XDA: Seeder sníží lagování vašeho Androidu

XDA: Seeder sníží lagování vašeho Androidu
2013-01-04T14:00:35+01:00
• 4. 1. 2013
7

Každý chce, aby jeho Android nelagoval. Zajisté jste se setkali s tím, že se systém na vašem smartphonu občas zpomalil, nebo jste museli čekat než něco provede, otevře nebo dokončí. Většinou se něco podobného objevuje na systémech, které jsou upraveny samotnými výrobci. Bohužel si musíme přiznat, že se občas něco takového vyskytne i na zařízení typu Nexus.

Na XDA Developers to nedalo vývojáři lambgx02, který se rozhodl, že zjistí, kde je problém a pokusí se najít řešení. Cílem bylo eliminovat takové lagy na minimum, aby spokojenost ze systému byla na nejvyšší úrovni. Sám říká, že strávil nespočet hodin hledáním problému. Debugoval a stopoval tak dlouho, až se mu podařilo objevit hlavní příčinu.

Dle jeho tvrzení pochází 90 % lagů z generování náhodných dat, která jsou využívána pro všelijaké procesy. Například pro generování UUID, SSL a dalších. Většinou se proces pozastaví na tak dlouho, aby kernel vygeneroval dostatečný počet náhodných dat. Jeho řešení a vysvětlení se vešlo téměř do jedné věty:

So, I cross-compiled rngd, and used it to feed /dev/urandom into /dev/random at 1 second intervals.

Takže jsem zkompiloval rngd a použil ho, aby z /dev/urandom nakrmil /dev/random s intervalem 1s

No, možná z toho nebudeme moc chytří a porozumí tomu jen vývojáři, ale výsledek je jednoduchý. Sám říká, že se od té chvíle nesetkal s lagovaním a systém byl neskutečně rychlý. Zejména se rychlost projeví u Chrome nebo Google Map. Proto také vytvořil aplikaci, která je zdarma ke stažení přímo z vlákna z XDA, nebo si ji můžete zakoupit přímo a podpořit vývojáře.

logo-app Seeder LCIS 2,14 US$ ANDROID

Aplikace vyžaduje root a je potřeba ji po každém restartování zařízení spustit. Pokud chcete permanentní řešení, tak existuje flashovací soubor. V tomto případě doporučuji provádět flashování jen zkušeným. Pokud se rozhodnete vyzkoušet, dejte vědět v diskuzi, jestli aplikace pomohla.

Zdroje: forum.xda-developers.com, droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Němec Jiří

5. 1. 2013, 23:03

A hlavně doporučuji vykašlat se na tu aplikaci a sepsat si podle:
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36306102&postcount=1317 Nějaký ten init skript, třeba do souboru /data/local/userinit.sh
#!/system/bin/sh
busybox sysctl -w kernel.randomize_va_space=0
busybox sysctl -e -w kernel.random.read_wakeup_threshold=1376

Matěj Weber

4. 1. 2013, 23:37

Super aplikace, na nexusu 7 funguje skvěle

Apk ve verzi 1.1 na G nexu – CM10 + franco změny minimální, ne li žádné

Karel Prášek

4. 1. 2013, 16:07

Koupeno, nainstalováno na Nexus 7 a musím říct, že minimálně u CHROME a MAPS je zrychlení hodně citelné….za těch pár šupů rozhodně stojí!

Lukáš Babic

4. 1. 2013, 16:03

Zrovna jsem měl po ruce HTC tattoo s CM 7.2 a na takyho prcka je to zrychleni vcelku znat (mozna placebo) zkousel jsem apk

Peter Pavlovič

4. 1. 2013, 14:20

nie je potrebné ju vždy po boote spustiť, vie to aj sama ;)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim