reklama

Samsung–patent na stylus příští generace

Samsung–patent na stylus příští generace
2012-06-16T18:16:59+01:00
• 16. 6. 2012

Stylus jsme museli nějakou dobu požívat hlavně ve spojení mobilů s rezistivním dotykovým displejem. Jakmile přišla doba kapacitní technologie, tak téměř vymizel, ale v současnosti zažívá tento doplněk chytrých zařízení renezanci. Samsungu se to celkem podařilo u zařízení Galaxy Note a nyní jej nabízí třeba i Asus k Padfounu, který může sloužit i pro volání. Obsahuje totiž navíc reproduktor a mikrofon.

Samsung-2nd-gen-S-Pen

Nyní Samsung požádal o patent na příští generaci stylusů, které budou obsahovat také mikrofon a reproduktor. Nápadně podobné verzi od Asusu? Trochu ano, ale navíc bude obsahovat technologii NFC. Ta by měla umožnit nejjednodušší párování. Zřejmě toto odtajňuje plány Samsungu a tak by se nová generace stylusů nemusela vyskytovat jen u vybraných zařízeních. Patent ale v sobě skrývá další funkcionalitu pro tento stylus.

Měl by být vybaven speciálním materiálem, který má být vodivostní a bude vytvářet spojení mezi rukou a kapacitním displejem. To by mělo hlavně zmenšit zpoždění při doteku. Je pravděpodobné, že se setkáme s touto novinkou již příští rok u další generace Note, ale možná i u dalších smartphonů a tabletů.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim