Chrome pro Android chystá automatické odebírání oprávnění k webovým stránkám

Chrome pro Android chystá automatické odebírání oprávnění k webovým stránkám
2024-07-05T09:43:25+02:00
• 5. 7. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Chrome je jedním z nejpoužívanějších prohlížečů na světě, a to nejen na počítačích, ale i na mobilních zařízeních, kde je často součástí výchozího nastavení na telefonech s Androidem. Jeho popularita je dána nejen konzistentními aktualizacemi, které přinášejí nové funkce a lepší zabezpečení, ale také jeho optimálním výkonem při prohlížení webového obsahu.

Chrome pro Android brzy získá bezpečnostní funkci

Pro uživatele, kteří chtějí vyzkoušet nové funkce před jejich oficiálním vydáním, jsou k dispozici verze Beta, Dev a Canary. Nejvíce experimentální z nich, verze Canary, umožňuje uživatelům vyzkoušet si funkce, které se teprve chystají do veřejných verzí. A právě v této verzi se nyní testuje zajímavá bezpečnostní funkce známá z desktopové verze Chrome, která automaticky odebírá oprávnění z webových stránek, které nejsou často navštěvovány.

Podle zprávy ze sociální platformy X, uživatele @Leopeva, je tato funkce nyní dostupná v nejnovějším sestavení Chrome Canary pro Android. Funkce je jednoduchá, ale účinná: Chrome automaticky odebírá oprávnění webovým stránkám, které uživatelé dlouho nenavštívili. Tím se snižuje riziko, že webová stránka s určitými oprávněními, kterou uživatelé už delší dobu nenavštívili, může představovat bezpečnostní riziko.

Tato funkce je již delší dobu dostupná v desktopové verzi Chrome a nyní se poprvé objevuje i v mobilní aplikaci. I když se zatím jedná pouze o experimentální funkci, je velmi pravděpodobné, že se brzy dostane do veřejného sestavení. A pokud nejste typ, který rád experimentuje, nemusíte čekat dlouho – stabilní verze Chrome 128, která by mohla tuto funkci obsahovat, by měla být vydána již v srpnu.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat