Evropané mají v telefonech průměrně 268 nevydařených fotek komerční článek

Evropané mají v telefonech průměrně 268 nevydařených fotek [komerční článek]
2024-06-06T05:29:15+02:00
• 6. 6. 2024

Kvůli snaze o dokonalou portrétní fotografii jsou evropské mobilní telefony zahlceny zbytečnými a nechtěnými snímky. 75 % Evropanů předtím, než vyberou konkrétní snímek svých blízkých, pravidelně pořídí několik fotek, takže v průměru mají ve svých telefonech uloženo neuvěřitelných 268 nepovedených snímků a 12 % jich má uloženo dokonce více než 400.

Průzkum zadala značka HONOR, přední světový dodavatel chytrých zařízení, a to před uvedením své nejnovější produktové řady, která má přijít na trh tento měsíc a jejímž cílem je nastavit nový standard v oblasti portrétní fotografie chytrými telefony. 

HONOR 1 1536x1920x

Ženy mají v telefonu v průměru 330 nepoužitelných snímků, zatímco muži obvykle zhruba o stovku méně, konkrétně 224. Svou roli hraje i věk. Nejvíce nepovedených fotografií má generace Z, a to 360, zatímco u 35-45letých je to „skromnějších“ 200 nepoužitých fotografií. 

Problematické stránky fotografování

Z výsledků vyplývá, že téměř třetina Evropanů ve věku 18-45 let se cítí trapně, když někomu trvá příliš dlouho, než je dobře vyfotí, a každý pátý (20 %) se cítí otráveně, když fotografické dovednosti jeho blízkých nejsou na úrovni. 

Schopnost dobře fotit lidé hledají i u svých potenciálních partnerů. Téměř třetina (30 %) respondentů uvedla, že když je někdo chce vyfotit, cítí se výjimečnější, a 13 % přiznalo, že je větší šance, že s někým začnou chodit, když bude dotyčný dobrý ve focení. 

Pro menší část účastníků průzkumu je to skutečně zásadní. 6 % z nich dokonce přestalo kvůli pořízené fotografii s někým mluvit a 5 % kvůli fotografii, která se jim nelíbila, ukončilo vztah. 14 % respondentů se ze stejné příčiny s někým pohádalo.

HONOR 3 1536x1920x

Dokonalý portrét

Téměř polovina lidí (46 %) pociťuje v situaci, kdy je někdo požádá o vyfocení, velký tlak na pořízení dobrého snímku, a více než třetina lidí (36 %) přiznává, že neví, jak vlastně dobrou portrétní fotografii pořídit.

Navzdory tlaku na dokonalé zachycení na fotkách uvedlo 59 % respondentů, že pořízení dobré portrétní fotografie jim přináší radost. Třetina (34 %) respondentů uvedla, že podle nich může dobrá portrétní fotografie o lidech prozradit něco víc, a 49 procentům respondentů se líbí, když fotografie vystihuje něčí osobnost. 

Bai Kai, ředitel společnosti HONOR Czech, řekl: „Zachycení podstaty člověka prostřednictvím portrétní fotografie je uměleckou formou a výsledky našeho průzkumu poukazují na to, že v našem každodenním životě roste touha po dobrém portrétu. Ve společnosti HONOR chápeme vášeň a emoce, které se s portréty pojí, a proto máme radost z blížícího se uvedení špičkové řady HONOR 200. Díky pokročilé technologii umělé inteligence může nyní každý dosáhnout skvělých výsledků a proměnit každodenní okamžiky v umělecká díla. Rozlučte se s amatérskými snímky a přivítejte s novou řadou HONOR úžasné portrétní fotografie.“ 

Pokrok ve fotografování chytrými telefony nabízí chytrá řešení, jak získat snímek, který skutečně vystihuje portrétovaný objekt. Řada HONOR 200, která bude uvedena na trh 12. června 2024, nastavuje portrétním fotografiím nový standard. 

HONOR 2 1536x1920x

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat